Підприємці назвали політику мера щодо ринків рейдерством і впевнені, що ринки через кілька років належатимуть не комунальному підприємству, а приватному підприємству мера.
Нагадаємо, міський голова Полтави не раз наголошував, що планує, щоб усе в місті належало комунальній власності. Таким чином, говорив мер, місто матиме більше коштів і вирішуватиме більше проблем.
Власники ринків готові захищати свої права і право приватної власності до останнього – будуть звертатися до суду, обласної влади, до Президента, Верховної Ради та влаштовувати акції протесту.
– Допоможіть нам, будь ласка, зустрітися з міським головою, з не захищені інтереси бізнесу і приватної власності? головою облдержадміністрації, наприклад, на засіданні круглого столу. (Звертався Віктор Бажан до обласних чиновників та членів Громадсткої ради – прим. авт.). Ми хочемо пояснити проблему. Міська влада в односторонньому порядку намагається розірвати діючі договори оренди. А в кого закінчився договір оренди, не продовжує його, не дивлячись на те, що на території ринку знаходяться здобутки підприємства, приватна власність. Немає жодного закону, який би передбачав, що приватну власність можна відібрати. Я 15 років вкладав у ринок свою працю і кошти. Сьогодні ми сплачуємо за електроенергію, воду, каналізацію, санвузли. Вся інфраструктура ринку належить мені на правах приватної власності. А комунальне підприємство «Полтавасервіс» намагається стягувати орендну плату. Жоден власник ринку не віддасть свою приватну власність. Ми вже 3,5 місяці доводимо свою правоту в суді, – говорив Віктор Бажан, засновник ринку «Мотель». – Які інвестори будуть приходити на Полтавщину, якщо тут
– Я 15 років будував ринок, надаємо усі послуги для підприємців – від туалету до світла. Ми ділянку заасфальтували, поставили паркан, камери зберігання. Все, що було потрібно за законом. І це все приватна власність. За все це була орендна плата – 1,1 гривні за квадратний метр на місяць, до речі, найнижча ціна у Полтаві. Тепер приходять з «Полтавасервісу» і обіцяють підприємцям орендну плату на 10 копійок менше. А з якої речі вони будуть брати орендну плату за послуги моєї приватної власності? Офіційних документів немає, але приходять представники КП «Полтавасервіс» і агітують підприємців заключать з ними договори про сплату орендної плати, – говорить Олег Бондаренко, власник ринку «Браїлки». – В грудні закінчився договір оренди. Заперечень на продовження оренди нам не надходило. З 11 січня за Законом «Про оренду землі» договір оренди вступив в силу знову. Всі папери ми підготували, здали у податкову адміністрацію, і сплачуємо 3 місяці за землю. 27 січня з’явилось рішення міськвиконкому, про те, що ділянка нашого ринку переходить у власність КП «Полтавасервіс». Це рішення до цих пір нам не надають, його немає на сайті. Обхідними шляхами нам вдалося дістати тільки копію рішення. Звичайно, ми це рішення оскаржуємо.
Як додав Олег Бондаренко, усі намагання потрапити на прийом до мера залишаються безуспішними. За словами підприємця, мер уникає зустрічі.
– Я один із засновників ринку «Сади-2». Цей ринок ми будували, як то кажуть, з нуля. У 1996 році ми отримали ділянку землі, яка була сміттєзвалищем. Ми все розчистили, вирівняли, вивезли сміття, заасфальтували. Ситуація така ж, як і на інших ринках. 15 років ми вкладали в ринок кошти. На сьогодні ми і усі ринки в Полтаві отримали лист-повідомлення про не продовження дії договору оренди. Без конкурсу, без будь-яких умов ділянки ринків передають КП «Полтавасервіс». У Полтаві створюється такий собі монополіст ринків, який потім буде диктувати усі ціни і умови усім ринкам міста. Відбувається найсправжнісінький рейдерський захват, – говорив Євгеній Наливко, співвласник ринку «Сади-2».