До дня літнього сонцестояння (21 червня) тривалість світлового дня продовжуватиметься. У дні рівнодення тривалість дня на всій Землі, крім районів земних полюсів, майже дорівнює тривалості ночі.
Довідка
Сонце проходить точку весняного рівнодення з 20 на 21 березня. Цей момент вважається початком астрономічної весни в Північній півкулі.
З давніх-давен весняне рівнодення люди вважали великим святом, а в першу неділю після настання рівнодення у слов’ян святкувався Новий рік за сонячним календарем. Його ще називали Ярилом - на честь бога Сонця, кохання та весняної родючості. У зороастрійській традиції, якої також дотримуються іранські, кавказькі і тюркські народи, з першим сходом Сонця після настання весняного рівнодення починалося таке саме свято – Навруз (дослівно - "новий день"), свято весни і Нового року за сонячним календарем.
– На капищі під Полтавою сьогодні язичники Полтави проведуть кілька обрядів на честь дня весняного рівнодення, – розповів Богдан, полтавець, що сповідує язичництво.
21 березня в Україні, як і в усіх країнах Північної півкулі, настає астрономічна весна Фото з blogs.mail.ruСьогодні день весняного рівнодення.