Однією із найпопулярніших пропозицій, які звучать з вуст працівників туристичних агентств Полтави є 4-х денний тур по Криму. У різних агентствах відповідно різна ціна за такий тур. Одні пропонують таку поїздку за 850 гривень на одну людину, інші – за 1159 гривень. Але в останніх «все включено».
- У вартість такої поїздки до Криму (де все включено) входить: дорога (мікроавтобусом), проживання в одному з пансіонатів поблизу моря, з усіма зручностями, страхування, 3-х разове харчування, розважальна святкова програма, - розповіла працівниця одного з туристичних агентств Полтави. - А також екскурсії по Ялті, Севастополю, Алушті та Балаклаві. Сам пансіонат знаходиться в Алушті.
Коли ж для вас це дорого, і ви не любите відпочивати за програмою та графіком, які пропонують агентства, є інший варіант – дістатися до Криму самостійно.
Наприклад потягом. Вартість квитка з Полтави до Сімферополя в плацкартному вагоні для дорослого коштує 80.36 гривень (дитячий – 66.27 гривень), у купейному – 118.99 гривень (дитячий 92.25 гривень).
А із Сімферополя ходять маршрутки у будь-який бік Криму. Доїхати з Сімферополя до Ялти і Севастополя можна за 17—20 грн., маршруткою або автобусом, до Судака і Коктебеля — за 25 гривень, до Феодосії, Місхора і Сімеїза — за 27 гривень. Але ціни можуть змінюватися.
Є і дешевший варіант – кримський тролейбус - найдовша тролейбусна мережа в світі, яка з'єднує Сімферополь та курорти Південного берегу Криму від Алушти до Ялти. Приміром виїзд із Сімферополя тролейбусом за маршрутом «Сімферополь—Ялта» тривалістю 2,5 години коштуватиме 10 грн.
Якщо оберете таксі, яке пропонують мало не на кожному кроці, то це вам коштуватиме 200-400 гривень.
Якщо ж ви вирушаєте своїм автомобілем, то майте на увазі, що бензин на Кримському півострові сьогодні дорожчий, ніж будь–де в Україні, навіть у Києві. Довідка підготовлена за матеріалами сайту paramoloda.ua.
Якщо і цей варіант для вас дорогий, то можна спробувати дістатися до АР Крим автостопом. Але тут потрібно мати неабияку сміливість, бо невідомо хто може стати вашим попутчиком.
Проживання у кримському пансіонаті в минулому році коштувало від 250 гривень на добу. Пожити в будиночку на базі відпочинку, що неподалік від моря (в одному із селищ Криму), одній особі за добу – 110 гривень (зручності надворі) та 180 гривень (зручності в середині будинку). У вартість входить і харчування.
Тож, якщо ви хочете відпочити в Криму три святкові дні - можете поїхати потягом до Сімферополя, а потім маршруткою до населеного пункту, який ви забажаєте – це коштуватиме десь 220 гривень (160 гривень на потяг і нехай гривень 60 на маршрутку туди і назад). Якщо ви не вередливі й зможете пожити в будинку, де зручності на дворі, - то це ще плюс 220 гривень (за дві ночі). В сумі виходить 440 гривень з людини. Ну а решта витрат залежатиме від вас: на що ви забажаєте поїхати подивитись та скільки грошей витратите на харчування. Якщо не багато витрачати на їжу (не ходити по ресторанам), то вийде, по-перше, дешевше, ніж з туристичним агентством. А по-друге, ви у праві самі обирати коли і куди вам їхати, а також як провести свій вільний час.
Довідка «Кола»: На що можна подивитися в Криму: У Ялті - це Ластівкове гніздо, чимала кількість мальовничих парків та скверів, дельфінарій та маса музеїв.Ластівкове гніздо: Ім'я того, хто насмілився першим побудувати будинок на цьому скелястому п'ятачку невідомо. Відомо лише, що це був генерал у відставці, учасник російсько-турецької війни. Другим власником будинку став придворний лікар Тобін. Він же передав його у спадок дружині, а та продала маєток московській купчисі Рахманіній. Вона і дала ім'я будинку на скелі "Ластівкове гніздо". Про подальшу історію власників цього замку, який ще називають «Замком кохання», можна дізнатися під час екскурсії.
Севастополь: Херсонеський Державний Історико-археологічний музей - музей, відкритий 1892 на базі археологічних знахідок з розкопів старогрец. м. Херсонесу Таврійського, приміщений у кол. монастирі на території розкопів, спершу мав назву «склад місц. старожитностей». Тут 20 років працював дослідник і археолог Косцюшко-Валюжинич Карл Казимирович ( 1847-1907 ), перший директор музейного закладу в добу царату.Оборона Севастополя - музей-панорама, присвячений першій обороні Севастополя. Франц Рубо працював над полотном протягом 1901-1904 і закінчив його до п'ятдесятирічного ювілею оборони. Зображені адмірал Павло Нахімов, Даша Севастопольська, Микола Іванович Пирогов, матрос Кошка.
Бахчисарай - місто розташоване в передгір'ї, на схилі Внутрішньої гряди Кримських гір, в лісостеповій місцевості, в долині річки Чуруксу, в 38 км від Сімферополя. Є залізнична станція, автостанція. В забудові міста збереглися риси феодального Сходу (вузенькі вулички, старовинні фонтани-джерела, будинки з нависаючими над вулицею другими поверхами, мечеті). Біля Бахчисарая — руїни печерного міста-фортеці Чуфут-Кале (VI—XIX століття). Нікітський ботанічний сад — комплексна науково-дослідна установа, одна з найстаріших в Україні, яка веде роботи з питань плодівництва та ботаніки. Розташований на Південному березі Криму між селищем Нікіта та Чорним морем. Остання довідка підготовлена за даними сайту wikipedia.org.