«Коло» з цим питанням звернулось до спеціаліста – Анжели Полєжак, фельдшера дитячо-юнацької футбольної школи ФК «Ворскла».
Як виявилось особливих протипоказань до фізичних вправ улітку немає. Головне - знати, як правильно тренуватися.
Фізичні навантаження потрібно проводити з 17-00 ввечері та до 11 ранку, - говорить пані Анжела. – Під час спеки збільшується навантаження на серцево-судинну систему. Також рідина швидко виходить з організму. Тому підвищується вірогідність теплового удару, при якому температура тіла зростає.
Необхідно під час занять спортом у спекотну погоду робити великі перерви та обов’язково знаходитись при цьому у тіні.
Ознаки теплового удару: Відчуття слабкості, запаморочення з головним болем або нудотою. Холодна, волога шкіра, попеляста блідість. Спрага. Сильна м'язова втома. Втрата апетиту. Рясне потовиділення. Що робити при тепловому, або сонячному ударі: Потрібно постраждалого перенести у прохолодне місце. Потрібно надати потерпілому напівсидячого положення та побризкати водою.Якщо постраждалий втратив свідомість, то потрібно йому дати понюхати ватку з нашатирним спиртом .
Якщо спостерігається порушення дихання, потрібно задіяти непрямий масаж серця та штучне дихання, а також викликати лікаря.
- Ясна річ, що краще одягати головний убір, коли тренуєшся під відкритим сонцем, - продовжує Анжела. – Потрібно також забезпечити велику кількість води.
Також потрібно враховувати загальний фізичний стан людини. Люди похилого віку мають враховувати свої хронічні хвороби. Навантаження для дітей також потрібно скоротити.
Як вірно тренуватися у спеку Не потрібно зловживати силовими тренуваннями. Краще скоротити інтенсивність навантажень Не користуватися дезодорантами. Не митися після тренування в дуже холодній воді. Краще посидіти хвилин десять, а потім піти в душ. Не потрібно пити під час тренування. Краще після, або протягом дня. Не тренуватися менше ніж за дві години до сну.