Нагадаємо, полтавець три роки живе без документів, бо його спеціально або помилково визнали мертвим.Сергій Медведь (Фотоархів)
Міліціонери пояснили, що повірили на слово далекій родичці
Комісію, яку терміново створили для перевірки випадку, очолив Дмитро Неклюдов, перший заступник начальника УМВС України в полтавській області. Саме він контролює й керує розслідуванням, яке проводить внутрішня безпека (підрозділ, що виявляє злочини, що скоюють працівники міліції) та карний розшук. З ним журналістам поспілкуватись не вдалось, на момент журналістського візиту в управління Дмитро Сергійович був зайнятий. Самого начальника управління, Олександра Рудяка, теж не було – він у відпустці. Та вдалося поспілкуватися з начальником райвідділу міліції, на території якого й знайшли труп, який став трупом Сергія Медведя.
Начальник Полтавського райвідділу міліції Віталій Ємець розповів журналісту про те, як три роки тому труп іншої особи прийняли за Сергія Ведмедя. До речі, Віталій Ємець займав посаду начальника Полтавського райвідділу і тоді, коли відбувалась ця історія.
– 15 вересня 2008 року біля кафе «Мухомор» в Копилах працівники закладу знайшли труп невідомого чоловіка. На місце виїхала слідчо-оперативна група. Мертвий чоловік був в одних плавках. За висновками судмедексперта, слідів насильницької смерті на тілі не було. Смерть настала близько двох тижнів до того, як його знайшли. Міліція почала встановлювати особу, звірятися з іншими райвідділами. У Ленінському нам повідомили, що схожий за описом чоловік у них значиться як зниклий без вісті. Я сам бачив і фото зниклого і цей труп. На обличчя вони дійсно трохи схожі, – запевняє Віталій Ємець. – Труп уже почав розкладатися, але впізнати його за зовнішніми ознаками було можливо. Жінка, яка й написала заяву про зникнення двоюрідного брата, в присутності понятих упізнала у мертвому зниклого родича. Додаткових аналізів робити не було необхідності, міліції достатньо тільки свідчень рідних, якщо труп «не кримінальний».
Не виникла необхідність в міліції вживати додаткових заходів для упізнання трупу, незважаючи на те, що упізнавати взялася не член його родини, а далека родичка. Хоча могли б для цього підняти медичну карту Сергія Медведя, адже знали, що він на той момент вже 25 років перебував на лікуванні. Тоді, зі слів же самого Ємця, жінка розповіла, що її брат зловживав спиртними напоями, часто лікувався у психіатричній лікарні. Лікарі у процедурі упізнавання участі не брали, хоч за нормативними документами, які регламентують цю процедуру, у даному випадку їх би мали запросити. Труп, в якому жінка упізнала Сергія, їй віддали для поховання.
Зниклий, якого оголосили мертвим, «ожив» у Полтаві через два роки
– У 2010 році до психіатричної лікарні був доставлений чоловік без документів, в якому персонал впізнав Сергія Медведя, адже він неодноразово там лікувався. Медики повідомили про випадок міліцію, яка виїхала до лікарні і провела офіційну процедуру впізнання, що це дійсно Сергій Медведь. Пацієнт розповів, що два роки знаходився у своїх знайомих у Харківській області. Коли ми виїхали за місцем його проживання, де зараз живе двоюрідна сестра хворого, жінка відмовилась від впізнання брата і будь-яких пояснень, – розповів Віталій Ємець.
Начальник райвідділу запевнив, що вони майже рік займались справою Сергія Медведя. І у червня цього року райвідділ подав позовну заяву до суду про анулювання акту про смерть.
– 11 липня Київський районний суд нашу заяву задовольнили у повному обсязі. Скоро рішення вступить в силу і Сергій Медведь зможе повернути собі всі свої права та документи, – розповів Віталій Ємець.
Але питання, чому досі міліціонери не зуміли отримати пояснень від сестри Сергія Медведя, так для журналістів і залишається відкритим. Адже, стаття 63 Конституції України, очевидно, якою й пояснює відмову жінка від співпраці з міліцією, дає право їй не свідчити проти себе, але не звільняє від відповідальності. Крім того, у міліції досить підстав та методів аби таки провести ґрунтовне розслідування випадку.
Утім, підполковник Ємець запевнив, що міліція в даному випадку безсила.
– Жінка могла дійсно помилитися при упізнанні брата, а могла це зробити навмисне. Але її злочинний мотив, якщо він і був, ми довести не можемо. Вона категорично відмовляється спілкуватися з нами, – запевнив Віталій Ємець.
Хоча, як повідомили правоохоронці, перевірка проводитиметься все одно. Будуть опитані сусіди, знайомі родини. Можливо, стануть відомі мотиви вчинків жінки.
Нагадаємо, журналісти «Кола» виїжджали за адресою, де раніше жив Сергій.