Продавчиня з полтавського ринку розповіла як смердючі ковбаси маскують під свіжі

Топ Новина
26 липня 2011 о 11:593453 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Продавчиня з полтавського ринку розповіла як смердючі ковбаси маскують під свіжі
Як в Полтаві на Центральному ринку деякі продавці реалізовують «тухлі» ковбаси, розповіла «Колу» продавець цього ринку на умовах анонімності.
Своє бажання попередити своїх потенційних покупців жінка пояснила так: – Набридло вже! Тут намагаюсь працювати добросовісно, не обдурювати людей, а вони ж раді бути обдуреними. Йдуть купувати в сусідній ларьок, де партіями збувають вонючу ковбасу, бо не можуть її відрізнити від свіжої. а наскільки б у мене виторг був би більшим, аби вони розуміли, що там їх дурять.

Значна кількість невеликих магазинів, де продають ковбасні вироби, як правило, не  обладнані кондиціонерами.

Фото зі сайту 11channel.dp.u Фото зі сайту 11channel.dp.u

А температура в холодильниках не завжди підтримується, тож ковбаси, особливо у спеку, можуть псуватися. Але це не означає, що продавці відразу її викинуть. Вони ж і не завжди знімають з продажу продукти, в тому числі і ковбасу, зі простроченою датою. Тож відповідно кожен з нас може придбати такий продукт.

- Якщо ковбаса копчена, в натуральній оболонці, у першу чергу, потрібно дивитися на її кінчики, - розповідає Світлана,  продавець.  – Вони, коли ковбаса псується, або в неї виходить термін придатності, як правило, засихають і є більш зморщеними.

Коли ковбаса у «вакуумі» (тобто в упаковці), то її вже важче розпізнати.

- Єдине, що можливо буде видно наліт між ковбасою та стінками упаковки, - говорить жінка. – Це означатиме, що ковбаса вже зіпсована.

Варені ковбаси можна  розпізнати за дещо іншими ознаками.

- Зіпсована варена ковбаса, а також сосиски та сардельки, мають специфічний запах,  - продовжує полтавка.  – Якщо сосиски чи сардельки не свіжі, то це ще можна визначити за дотиком. Вони мають слиз. А також слід дивитися на кінчики сосисок та сардельок. Вони, як і в копчених ковбасах, коли псуються - сохнуть. Якщо ж сосиски чи сардельки в штучній оболонці, то вони (коли псуються-авт.) морщаться. А зіпсовану варену ковбасу легко розпізнати на розрізі. Якщо вона не свіжа – то має на зрізі зелений відтінок.

Зіпсовані чи незіпсовані копченості можна визначити на дотик.

- Потрібно дивитися знову на зріз. Він може бути дуже блідим. Це означає, що копченість неодноразово вимочувалась. Зеленуватий колір на зрізі свідчить, що продукт краще вже не вживати. А ще зіпсовані копченості теж робляться липкими.

Продавці ковбаси миють, мажуть чи просто продають «тухлятину».

- Якщо сосиски в штучній оболонці, то вони заливають їх водою. І вони тоді набухають та вирівнюються, - розповідає Світлана. -  Зіпсовані копчені ковбаси, які покриваються білим нальотом – теж замочують в воді, витирають насухо та іноді натирають рослинним маслом (це коли повністю не змиється білий нальот). Вимочені ковбаси та сосиски можна визначити на дотик та запах – вони все одно не такі тугі, як свіжі та мають інший запах, невластивий для свіжих продуктів.  Зрештою, копчені ковбаси можна «прати» до безкінечності, аж доки вона не всохне зовсім. Та й таку ковбасу можна продати. Часто продавці рекламують її як кращу, бо в ній меньше води. Санепідемстанцію в цьому випадку теж можна обійти. Перевіряючий просить накладну, але звідки той перевіряючий може знати, чи в ящику свіжий товар, чи він вперемішку із простроченим. Те саме стосується й покупців – вони мають право запитати накладну, але ж, що це їм дасть?! От на що може звернути увагу покупець, так це – на ярлички, які чіпляють до копчених ковбас великі виробники. Там зазвичай і вказаний термін придатності. Але чомусь покупці на це не звертають увагу ніколи. а продавці просто обрізають та викидають ці ярлички. Важче продати прострочену варену ковбасу. На ній плівка тоді відстає, і через повітря, яке туди поступає, продукт дуже швидко псується. Хоча, якщо дуже швидко обслужити неуважного продавця то можна й таку продати. Важко тоді буде довести такій людині, у кого вона купила «тухлятину». Тим більше, що чек на ринку не даємо.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter