До речі, хто не встиг сьогодні побувати на ярмарці, зможе це зробити завтра, 14 серпня. Оскільки ярмарка триває два дні.
Уся продукція бджільництва на Святі меду перевірена.
- Ветеринарна служба зранку провела перевірку, - розповіла Наталія Сенчук, голова Спілки пасічників Полтави та Полтавського району. - Хто без дозволу прибув, або неправильно оформив документи - їх розвернули.
Сьогодні, 13 серпня, на Святі меду пропонують такі ціни:
Мед з акації та липи від 70 до 100 гривень за літрову банку.
Інші види меду – 50 гривень за літр.
Бджолиний хліб (перга) – 60 гривень.
Прополісне масло (маленький флакон) – 10 гривень.
Свічі (10 штук) - 20 гривень.
Маточне молочко – 40 гривень.
Заброс – 35 гривень за півлітрову банку.
Пасічники пояснили, чому ж така різниця вартості меду.
- Нині мед різний, - говорить Наталія Дмитрівна. - Є з білої акації, це у тих хто виїжджали в Кобеляки та Черкаси. Липа – у нас є в Лохвицькому і ще в деяких районах. А то все - луки, гречка, соняшник. У цьому році багато фермерів сіяла коріандр. Це в основному в нас у Деканському та Котелевському районах. Мають мед деякі фермери з ріпаку. Ціна у нас на весь рядовий мед 50 гривень. А на липу та акацію вирішили, що пасічники самі хай вирішують. Бо цих медів не багато, і вони більше ціняться серед пасічників.
Тому мед з акації дехто продавав і по 100 гривень за літрову банку.
- Акація в нас практично не виділяє, - пояснив Михайло Прошак, пасічник зі стажем більше 40 років (село Браїлки, Решетилівський район). - Він у нас то є, але малі масиви. А ще свою роль грають погодні умови. Має бути відповідна вологість та температура. І при всіх цих факторів рослина починає виділяти. Виділяє акація в основному в Дніпропетровській, Херсонській та Черкаській областях. Туди треба їхати. Мені їхати 200 км в один бік. А ще назад. А 1кілометр - 2,30 гривень. Тож мед з акації є цінний. Він, до речі, практично весь рік не сахариться.
Нагадуємо, що сьогодні у Полтаві відзначають ювілейне Свято меду.