Розпочалось воно із освячення бджолиної продукції. А далі вже була ярмарка та святкове відкриття.
Розпочалося свято 0 8-й годині ранку. Уже з самого рання можна було придбати мед та іншу бджолину продукцію. Щоправда зранку людей було не густо. А от ближче до обід до деяких пасічників уже стояли величезні черги. Дехто з полтавців приходив з власною ложкою, щоб спробувати на смак мед.
- Я кожен рік тут купую мед, в однієї і тієї ж людини, - розповів полтавський пенсіонер. – Ложку несу свою, щоб смакувати. З їх пластмасових не розберешся добрий мед чи ні.
Цьогорічна ярмарка зібрала 19 пасічників.
- Коли ми починали проводити свято Меду нас було всього п’ять чоловік, - пояснила Наталія Сенчук, голова Спілки пасічників Полтави та Полтавського району. - Це лише в цьому році 19. А так до 30 чоловік зазвичай приїжджає. Зменшилась кількість тому, що ця зима пройшла вдало не для всіх пасічників. Багато є пасічників, у яких зменшилась кількість бджолиних сімей. І тому вони не змогли відкачати ту кількість меду, з якою можна їхати продавати.
Полтавські пасічники одні з перших почали святкувати Свято меду.
- Це свято набуло широкого розмаху, - говорить Наталія Дмитрівна. - Ми одні з перших організували таке свято в Україні. Нашому прикладу вже наслідують майже у всіх обласних центрах. Навіть у нашій Полтавській області проводять таке свято у Нових Санжарах уже три роки, у Гадячі – 2-й рік. Інші райони теж збираються об’єднатися і провести Свято меду. Усім відомо, що український мед завоював першість у Європі, і два роки назад на конгресі Апімондії наша Україна привезла сім золотих медалей. І в 2013 році в нас в Україні проходитиме конгрес Апімондії. Хочу, щоб він зачепив і Полтавську області. Щоб приїхав і єдиний в Україні навчальний заклад, Гадяцька сільськогосподарська школа. І щоб завітали на одну з пасік у Полтавському районі. Планую Материнку Надію Степанівну з її виробами. У неї пасіка 120 бджолиних сімей. Продукція дуже розповсюджена, і зайняла одне з перших місць в нашій області.
Довідка «Кола»: «Апімондія» - це Міжнародна федерація бджільницьких асоціацій. Жиль Ратія (Gilles Ratia) – найвідоміший бджоляр сьогодення, є Президентом федерації ( за даними сайту http://pasika.biz).
На урочистій частині свята трьом пасічникам вручили звання Почесних пасічників України. А ще кілька отримали подяки та грамоти від місцевої влади. Гостей свята та пасічників вітали місцеві творчі колективи. Для дітей провели конкурс малюнку на асфальті на тему бджільництва. Також один благодійник з Борисполя подарував мед полтавським дітям з вадами.
А Наталії Сенчук вручили знак пошани від Міністерства Агропромислового комплексу України та Міністерства Аграрної політики.
Про ціни на медову продукцію та їх різницю читайте на сайті «Коло» трохи пізніше.
Фоторепортаж. Сьогодні, 13 серпня, у Полтаві біля МБК пройшло щорічне Свято меду.