Торстен Алес та Моріц Касалетте, представники загальнонаціонального радіо Німеччини, приїхали до Полтави, щоб висвітлити цей матч. Полтавські колеги також запитали їх про враження від України, про готовність нашої країни до Євро-2012 та про організацію футболу в Європі. Журналісти із Гамбурга із радістю відповіли на всі запитання.
– Полтава – красиве місто, широкі вулиці, старі будинки, – сказав Моріц Касалетте. – Дуже цікаво дивитися як старі будинки поєднуються із сучасними будівлями. Але в порівнянні із Німеччиною – це зовсім інший світ. Я ще досі вражений після поїздки на таксі – така цікава манера керування автом налякала та здивувала.
Виявилося, що німецькі журналісти не встигли поспілкуватися із головним тренером «Ворскли» під час прес-конференції.
– Вчора ми все ж таки поспілкувалися із тренером «Ворскли» Миколою Павловим, – розповів Торстен Алес. – Ми просто підійшли до нього під час тренування і Микола Петрович дозволив поспілкуватися. Я просто в захваті від нього. Не уявляю, щоб якийсь тренер із Німеччини під час такого важливого матчу дозволив будь-якому журналісту задавати питання та ще й під час тренування. Тренувальна база звичайно ж програє європейським – у нас вони дуже сучасні, навіть надсучасні. Микола Павлов дуже емоційний. Ми читали в німецьких газетах, що довгий час він не працював. Також запитали про його захоплення голубами. Микола Петрович розповів, що навіть має поблизу бази голуб’ятню. Перед кожною грою тренер випускає своїх улюбленців і від їх польоту прогнозує гру. Якщо голуби високо кружляють, то гра буде чудовою, якщо ж низько – то гра буде не дуже вдалою. Також виявилося, що Павлов у складі збірної СРСР грав у Ганновері.
Німецькі журналісти дуже вірять у свою команду.
– Гравці «Ворскли» не вразили, – розповів Моріц Касалетте, спортивний журналіст. – У нас сильніші гравці. У вас дуже багато молодих гравців. Взагалі видно, що клубу не вистачає грошей для розвитку. Але під час вчорашнього тренування хлопці старанно виконували всі завдання. У вас сильний захист, тому нашим футболістам буде складно його зламати. Але ми навіть імен ваших футболістів не знаємо. Тому про конкретно когось не можемо нічого сказати. Ми навіть Полтаву дуже довго шукали на карті, а про ваш футбол взагалі делікатно промовчимо, адже багато не знаємо.
– Хто із гравців «Ганновера 96» є лідером команди, бере гру на себе?
– У нас багато чудових гравців. Найсильніший – це Ян Шлаудрафф. Але полтавці зможуть оцінити гру і Мохаммеда Абделлауе, який буде атакувати ваші ворота. На цій зустрічі не буде Дідьє Я Конан – він травмований, але він теж першокласний гравець. Наша команда відома у Європі своєю зіграністю. Всі гравці як один – ви сьогодні в цьому переконаєтесь.
– В чому пов’язана тривала відсутність «Ганновера 96» у єврокубках?
– Так, наш клуб 19 років не виступав у єврокубках, – сказав Торстен Алес. – Часта зміна тренерів, авторитарне управління президентом Мартіном Кіндом та багато інших факторів. Просто не було стабільності. Але у другому дивізіоні ми теж виступали досить достойно.
– В Україні власники клубів дуже заможні люди, які одноголосно вирішують долю клубу. Як у Німеччині проходить управління клубом?
– У нас теж власники – це досить багаті люди, – розповіли німецькі колеги. – Але одна людина чи спонсор команди може мати лише 49% від клубу. Така практика захищає клуб, якому також допомагає громада, вболівальники та інші спонсори. Дуже часто великі виробники спортивних товарів стають компаньйонами власників клубу і також фінансово підтримують команду. Наприклад, у Дортмунді, окрім власника, велику роль відіграє місцева біржа. Тобто всі справи клубу вирішуються колегіально, кошти речуть із різних джерел – команда лише виграє від такої схеми управління.
– Як проводиться у вас робота із агресивними вболівальниками?
– У поліції є база таких вболівальників, – сказав Торстен Алес. – Їм просто не продадуть квиток на гру. Адля вболівальника це найбільша проблема. Тому здебільшого на стадіоні вболівальники поводять себе тихо. А ось за межами можуть і бешкетувати. Якщо команда грає на виїзді, то такі хулігани зобов’язані двічі на день відмічатися у поліцейському відділку за місцем прописки. Так що робота проводиться досить серйозна, адже система штрафів та обмежень працює добре.
– Із якими проблемами зіткнулися у Полтаві?
– Найбільша проблема взагалі в Україні – мовний бар’єр. У вас є багато дубляжу англійською мовою, але її багато хто не знає. У нас не всі знають англійську – і це не проблема у нашій освіті. Просто знайти людину, яка хоч трішки знає німецьку мову чи ще якусь європейську дуже складно.
Ми точно усвідомлюємо і будемо доносити співвітчизникам, що рівень комфорту та обслуговування у ресторанах, готелях не такий високий як у нас. Хоча настрій в українців позитивний і гостинний.
Журналісти із Німеччини висловили бажання приїхати ще до України.
– Київ дуже красиве місто, хоча переобтяжене транспортом, – поділилися враженнями німецькі колеги. – Дуже вразив мітинг біля суду, де слухається справа Юлії Тимошенко. Там багато людей іх чорними прапорами стоять прямо на вулиці. У нас такого точно б не було.
У вас смачна їжа, дуже класна горілка. Вчора їхали експрес-потягом, то показували лише російські фільми. Ми нічого не розуміли, тому просто спали.
Але вражає також те, що люди такі малозабезпечені. Країна теж бідна і в неї багато проблем. Тому дуже хотілося б, щоб українці жили нормально і за європейськими стандартами.
До теми:
Лікар із Німеччини приїхала до Полтави, щоб подивитися футбольний матч
Трансляція матчу відбудеться на телеканалі 2+2

Сьогодні журналіст «Кола» поспілкувався із колегами із Німеччини стосовно футбольної зустрічі між «Ворсклою» та «Ганновером 96».