Фото. У Полтаві діє виставка живих тропічних метеликів. На ній навіть збулась мрія полтавки-фотографа про знімок в оточенні багатьох метеликів.
Надворі тріскучі морози, а в спеціальному наметі в одному з торгових центрів міста народжуються тропічні метелики. Це відбувається в умовах виставки. Відвідувачі можуть подивитись на красивих комах тропіків, сфотографуватись із ними чи на фоні них. Навіть поглянути, як із лялечки з’являється на світ різнобарвна краса і починає пурхати.
Фото Ніни Король
Серед представлених метеликів тут морфо, рід каліго, вітрильники, бражники, павичеве око, є також із роду калімма та інші.
Павло Іванов, ентомолог із Харкова, привіз разом із товаришами цю виставку до Полтави.
Він розповів, що хоч у палатці волого і дуже тепло, метелики все одно відчувають, що надворі похолодало, народжуються повільніше, ніби не хочуть з’являтись на світ в холоднечу.
Для того, аби полтавці могли побачити метеликів, хоча життя цих комах коротке (від кількох годин до 5 днів), у наметі створені спеціальні умови: постійно контролюється температура та вологість. Для цього є електрообігрівач та зволожувач повітря.
Годують метеликів у штучних умовах примусово
У природі більшість метеликів живляться нектаром, соком дерев, перезрілих фруктів.
В умовах експозиції комах доводиться годувати примусово.
– Наливаємо в тарілку мед або цукор, розведені з водою, підносимо комаху до рідини і вона хоботком починає пити, – розповідає Павло. – Інакше вони не проживуть навіть свій короткий вік.
Деякі метелики від самого народження дуже легко пошкоджують крильця, швидко гинуть.
Природа подбала про розмноження таких недовговічних метеликів: як тільки комахи з’являються із лялечки, вони шукають партнера, аби спарюватись. Самця видно за розміром, бо він буває удвічі більший від самки, та за кольром, іншими ознаками, але на цьому знаються фахівці.
У природі лялечки кріпляться до дерев, листя, а у штучних умовах ентомологи підвішують лялечки на спеціальному обладнанні на зразок стелажа. Унизу обов’язково натягнута тканина, щоб новонароджена комаха не пошкодила себе, падаючи.
Інші цікаві деталі можна дізнатись в ентомолога Павла Іванова.
Виставка діє у ТРЦ «Екватор» до 18 березня.
На виставці здійснилась мрія полтавської дівчини-фотографа: їй зробили фото з багатьма метеликами на голові.
– Щаслива полтавка говорила, що довго мріяла про це, – сказав ентомолог.