У Полтаві жителі вулиці Південної не хочуть сусідства з «Левадою-2»

Фото
15 лютого 2012 о 15:571540 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві жителі вулиці Південної не хочуть сусідства з «Левадою-2»
Мешканці приватних будинків бояться, що отримать купу проблем через будівництво Мешканці 20 будинків передчувають, що їхнє існування поряд з новим мікрорайоном стане нестерпним. 


Уже декілька років поспіль вулицею Південною у Полтаві ширяться чутки про новий мікрорайон, що мають побудувати неподалік. Оскільки достовірної інформації про майбутнє будівництво з початку розмов про нього було обмаль, у народі існувало безліч версій  ймовірних подій. Дещо заспокоїти громадськість мала нещодавня презентація «Левади-2», про яку кілька чоловік-активістів з вулиці дізнались випадково, але замість того вона породила ще більше запитань.

Мешканці Південної непокояться, що масштабне будівництво порушить екологічний баланс у тутешній природі. Люди стверджують, що їхня територія знаходиться на пливунах – різновиди піщаних ґрунтів, до того ж високим рівнем підземних вод. З появою у 1980-х роках мікрорайону «Левада» вони не знають, що таке збирати врожай на городі, влітку тут постійно дошкуляють комарі, а від постійної вологості у домах почали руйнуватися стіни. Пояснюють це просто: у процесі зведення житлового масиву робилися намиви землі, що спричинили підвищення рівня ґрунтової води, а застаріла дренажна система не може впоратися з існуючим навантаженням. Тож цілком логічно у населення виникає питання: «Чи повториться історія «Левади-1» з «Левадою-2»»?

У районі можливий масштабний  зсув

Інша проблема, якою переймаються на Південній: «місто мрії» впритул зліва наблизиться до обійсть, в той час по правий бік невпинно насувається ще одна реальна загроза – земляна гірка останні п’ять років сповзає та невдовзі дістанеться осель. Що далі, люди навіть прогнозувати й думати бояться.

– Справа в тому, що рельєф поверхні настільки змінився, що гора сунеться, маса землі йде вниз. Руйнувань невдовзі не уникнути, – пояснюють вони.

Більш того, у кінці вулиці Південної стоять близько 5 садиб, котрим особливо не пощастило. Вони стоять на заваді появи обіцяного гірськолижного спуску. Зараз власники цих помешкань перебувають у невідомості. Господарів попередили представники інвесторів: краще не робити ремонту та не будувати жодних нових споруд на території володінь, доки питання про можливе відселення та пошук натомість нового житла буде вирішуватися улітку. Однак тутешні жителі виросли у цих будинках з дитинства, багато хто побудував нові будинки, тому так просто вони  не збираються покидати насиджені місця.



Мешканці приватногло сектору впевнені –  їх таємно "переписали" та взяли на облік

Подейкують, що й інші «незручні» та «проблемні» споруди беруть на облік. Улітку невідомі без жодних документів під виглядом проведення наукових досліджень випитували інформацію про стан будівель та кількість жителів у них по одній стороні вулиці, господарство та інше майно. Навіщо це, ніхто не пояснив, тож власники садиб надавати дані відмовились.

– Якийсь  чоловік з жінкою розпитували у сусідів: які хати, в якому стані, новобудови чи старенькі.  Нас усіх переписали – цей факт наштовхує на роздуми, – кажуть вони.

Тутешні турбуються: так як зведення планується коштом приватного інвестора, міська влада, скоріше за все,  не надто перейматиметься можливими негативними наслідками. А всі суперечки щодо них доведеться вирішувати у судовому порядку, де гроші великого бізнесу виступлять проти статків звичайних громадян.

– Що з нами буде? Які гарантії дадуть, що нічого не трапиться. Коли почнеться будівництво, станеться якийсь катаклізм, а нам скажуть: це ваші проблеми, що хочете, те й робіть.  Ви не в нашому проекті, ви ось тут окремо – одноповерхова забудова, – небезпідставно цікавляться полтавці.

Найбільше, чим переймаються «у зоні ризику», – це те, що власників осель  поставлять у такі умови, коли їх спокійне та розмірене життя перетвориться на пекло. Люди стверджують: вони не проти прогресу та розвитку міста, але все має робитися виважено та продумано, з дотриманням відповідних норм. У останньому, власне, й сумніваються.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter