Тема тижня. Чим хворіють військові

Тема тижня
Дар 039 я Розумняк24 лютого 2012 о 11:421751 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Тема тижня. Чим хворіють військові
Солдати частіше хворіють ангіною та вітрянкою (Фото з baikal.tv) Про хвороби військових розповіли у військовому госпіталі Полтави.
Військові, як і всі звичайні люди, теж хворіють. Але лікують їх не в звичайних лікарнях, а у військовому шпиталі. Віктор Оксьон, начальник військового шпиталю Полтави, розповів, які найчастіше бувають проблеми зі здоров’ям у військовослужбовців: - За рік в стаціонарі лікується близько 4000 осіб. З них 35% – це солдати, 25%  – офіцери, 20% – пенсіонери та інші категорії. Зараз на обліку знаходяться 149 хворих, це  83 солдати на лікуванні, 7 курсантів, 30 офіцерів контрактників, 23 пенсіонери та інших. Військовослужбовці строкової служби (солдати) хворіють найбільше інфекційними захворюваннями – ОРЗ, ангіною, вітрянкою. Крім того, хворобами «молодого віку» – гастрити, НЦД (нейроциркуляторна дистонія), хвороби сердечно-судинної системи. Хронічних хвороб мало. Офіцери, це доросла вікова група, тут більше хронічних розладів, захворювання шлунку – язви, гастрити, захворювання опорно-рухового апарату: радикуліти, артрити, остеохондрози, Ветерани мають «великий букет» найрізноманітніших захворювань: серцева недостатність, легеневі хвороби, неврологічні хвороби, гіпертонія. У шпиталі постійно заповнене  неврологічне відділення.  Воно має близько 30 ліжок. Найчастіше там лікують радикуліт, спину, шию, гострі порушення мозкового кровообігу тощо. Лікаря-психолога в медзакладі немає, але є лікар-психіатр. Він постійно працює в навчальному центрі і на місці, надає психологічну допомогу бійцям у будь-який час. Жінки хворіють на рівні з чоловіками, і бувають у всіх відділеннях. Для них є окремо жіночі палати.

 Віктор Оксьон, начальник військового шпиталю Полтави Віктор Оксьон, начальник військового шпиталю Полтави Довідка «Кола»: Полтавський військовий шпиталь підпорядкований Військово-медичному клінічному центру Північного регіону, який знаходиться у Харкові. Під наглядом госпіталю – всі військові частини Полтавської області. Крім солдат, офіцерів, контрактників в закладі надають допомогу ветеранам збройних сил або пенсіонерам міністерства оборони які мають І та ІІ групу інвалідності, учасникам бойових дій, ліквідаторам аварії на ЧАЕС. На забезпеченні госпіталю знаходяться близько 4000 тисяч військовослужбовців, 15 тисяч ветеранів, також надається медична допомога членам сімей військових та ветеранів Збройних сил України, це близько 10 тисяч осіб, також певним категоріям працівників ЗСУ, у яких шкідливі умови праці, теж обслуговуються. Всього це близько 30 тисяч осіб.

Лікування для воєнних абсолютно безкоштовне. Кожен хворий отримує добовий пайок (вартістю 41 грн), який розрахований на 5 разове харчування. Також видають як натільну білизну, піжами, халати, так і постіль.

Звичайні, цивільні люди, теж можуть лікуватися в воєнному госпіталі. Але це не безкоштовно. Порядка 80 грн/добу лікування, прийом лікарів – 10 грн.  Таких пацієнтів – 7-8 % на рік. За рахунок цього формується фонд, а гроші витрачаються на медикаменти та господарські потреби.

Майже вся медична техніка в госпіталі радянська, а тому застаріла. Санітарна техніка 80-90х років випуску  потребує оновлення. Але та що є – у справному стані. Медичну апаратуру госпіталь оновлює частково – ренген, УЗД та ендоскопічна апаратура, оснастили реанімацію. Зараз очікують лапароскопічну стійку для малоінвазивних операцій. З нею можна проводити операції з мінімальним травмуванням хворого.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter