Зенітку обслуговували до 10 осіб
У місті до Дня Перемоги готують військову техніку, яку охочі зможуть побачити, дізнатись про неї та навіть сфотографуватись.
6 установок, серед них і зенітна, будуть експонуватись біля військово-історичного музею, що в Авіамістечку. Майже уся була на озброєнні Радянської армії, але вже після Великої Вітчизняної війни. а от зенітна установка, що іменувалась у народі зеніткою, якраз випущена у 30-их роках минулого століття.
Такі служили для оборони Полтави та інших міст, але задіяні були лише на обороні стратегічно важливих об’єктів, як наприклад авіабази, а не самих міст та їхніх мешканців. Зенітні установки калібру 40 міліметрів Bofors L60 у Велику Вітчизняну і Другу Світову використовували як радянські війська та союзники, так і нацисти Німеччини. Випускали зенітки шведи.
– Саме зенітки боронили авіабазу в 1944 році в Полтаві, обстрілюючи ворожу авіацію, розповів полковник Андрій Пушкарєв, начальник військвого музею. – Якраз із таких і намагались уразити німецьку армаду уночі 22 червня 1944-го зенітники та зенітниці під час америкнасько-радянської операції «Френтік».
Про загибель зенітниць читайте на сайті пізніше.
Офіційно відкрити оновлену експозицію планують саме в День Перемоги, о 12 годині. На урочистому відкритті будуть очільник міста Олександр Мамай та області Олександр Удовиченко.
Окрім військової техніки, полтавські авіатори покажуть і оновлені експозиції та зали, які зараз активно готують до свята Перемоги.
До теми: Як і чим дивують військові.