Тієрі Ґнденґа-Ґнденґа слухає та запам'ятовує.Сьогодні, 18 травня, у музеї-заповіднику "Поле Полтавської битви" презентували експериментальну аудіо-екскурсію для іноземців.
Музей історії Полтавської битви першим із подібних закладів Полтавського регіону впроваджує загальноєвропейську практику обслуговування туристів за допомогою аудіогіда. Першими слухачами екскурсії стали франкомовні студенти Полтавського технічного університету імені Юрія Кондратюка.Серед них екскурсоводи спостерігали справжній ажіотаж.
- За допомогою екскурсії дізнався, що ця битва мала величезне історичне значення не лише для українського народу, а й для російського та шведського, - розповідає Тієрі Ґнденґа-Ґнденґа, іноземний відвідувач музею. - У Полтаву з Камеруна я приїхав лише 5 місяців тому, логічно, що тут вперше. Екскурсію слухаю на французькій мові, все зрозуміло, бо якість мови і звуку досить висока.
Як розповіли співробітники музею, для того, щоб створити та реалізувати такий проект, їм знадобився рік. Така практика є актуальною не тільки з нагоди Євро, а й для подальшої ефективної роботи закладу з іноземними відвідувачами.
До аудіо-екскурсії були також залучені старшокласники шкіл Диканського району з поглибленим вивченням іноземних мов, з якими співпрацює музей.
- Екскурсія є не лише цікавою, а ще й незвичною, тому що не кожного дня маєш змогу слухати про битву під Полтавою англійською мовою, - ділиться враженнями Джоанна Верещак - учениця однієї з Диканських шкіл. - За допомогою аудіогіда можна не лише підтягнути знання з історії, а й удосконалити власну розмовну англійську.
Сьогодні аудіоекскусії у музеї безкоштовні, а надалі вони обійдуться гаманцю туриста у 20 гривень.
До теми, після Міжнародного дня музеїв, завтра у Полтаві відсвяткують День Європи.