З 2 липня розпочалася вступна кампанія до вищих учбових закладів. Журналіст "Кола" побував у чергах абітурієнтів, які хочуть вступити до полтавських вишів.
1) Полтавський університет економіки і торгівлі
Одразу як заходиш у головний корпус "кооперативного", то до тебе з посмішкою на обличчі підходять жінки з бейджами вузу і запитують чи ти прийшов вступати в ПУЕТ. Якщо так, то тобі двома рухами руки показують, що приймальна комісія стаціонару праворуч, а заочна форма знаходиться зліва.
Черги подавати документи на "заочку" взагалі немає. Тобто, заходиш без проблем. А ось на стаціонар все ж таки треба трохи почекати.
- Тут в черзі сидіти десь хвилин з 20, - говорить Олена, мама абітурієнтки. - Зручно дуже, що не так багато людей. Будемо подавати документи ще в технічний університет, сподіваємося, що там теж оформлять швиденько. Звичайно, хотілося б, щоб дочка навчалася безкоштовно. Тут лише конракт, тому, якщо в технічний не пройде по конкурсу, будемо навчатися тут.
Черга в ПУЕТ – 20 хвилин.
До речі, вчора міліція перевіряла забудівельну територію перед університетом, адже надійшла новина про її замінування.
2) Полтавська державна аграрна академія
Абітурієнти цього ВУЗу чітко знають, куди нести свої документи, адже на одному з корпусів великими літерами написано "Приймальна комісія". Коли заходиш до цієї будівлі, зрозуміло де заповнювати бланки та заяви – посеред холу стоїть декілька столів. Праворуч знаходиться і сама приймальна комісія, в коридорі не так багато людей, але дуже шумно.
- На подачу заяви ми витратили майже 40 хвилин, - розповідає Іван, брат абітурієнтки. - Перед цим були в університеті імені Кондратюка, то там, звичайно, швидше, адже черг майже немає. І допомогають знайти потрібний факультет.
Черга в ПДАА - 40 хвилин.
3) Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка
Подавати документи в педагогічний університет можна в "старому" (першому) корпусі. Про це ми дізналися після того, як до нього підійшли. Але навіть, якщо людина не знає куди саме потрібно прямувати, то з легкістю дізнається про це побачивши людей з сумками в руках, більшість з яких приїхала з районів віддавати дитину в "педагогічну альмаматер".
Піднявшись на другий поверх, бачимо великі черги. Багато людей вступають до педагогічного не через любов до вчителювання, а через те, що освіта в ньому найдоступніша у фінансовому плані.
На кабінетах позначено, де і на яку спецальність можна вступити. Але черги від цього не менші. Лише один факультет не користується такою популярністю як інші - "фізичного виховання". Черг під ним взагалі немає. Попід іншими кабінетами абітурієнти розповіли, що стоять майже по п'ять годин.
Серед абітурієнтів педагогічного є й такі, які вмовляють приймальну комісію взяти їх на навчання з 139 балами із ЗНО.
Черга в ПНПУ - 4,5 - 5 годин.
4) Полтавський філіал національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого
Варіантів, де знайти вхід в юридичну академію є небагато, бо він у неї один. У коридорі дві бабусі з щирою посмішкою показують, куди необхідно прослідувати, адже черги немає взагалі, тому самому зорієнтуватися важко. За столами під приймальною комісією батьки разом з абітурієнтами заповнюють заяви згідно зі зразками, які висять над ними. У коридорі працюють кондиціонери, тому там дуже приємно і прохолодно.
- Черги, як такової у нас не було. Бувають затримки, якщо не всі документи принесли, або щось не правильно заповнили, але все це вирішується швидко. Коли було найбільше людей, то максимум вони чекали хвилин з 10, а то й менше, - розповіла швейцар навчального корпусу.
Черга в Юридичної академії – 10 хвилин.
5) Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка
Одразу на вході у цей виш абітурієнта зустрічають словами "Ласкаво просимо" та музикою з гучномовців. Враження, ніби ти приїхав до піонерського табору.
Як відомо, навчальних корпусів у технічному університеті дуже багато, і людина, яка не знає географії їх розташування, легко заблукає. Але цю проблему вирішили, розставивши по території ВУЗу таблички з написом "Приймальна комісія".
На вході у центральний корпус сидить приблизно двадцять студентів, завдання яких проводити абітурієнтів до тих факультетів, які потрібні. Але це не обов'язково, бо за позначками можна дістатися до потрібного факультету.
Все ж дійшовши до корпусу з написом "Примальна комісія" і піднявшись по сходах, нас зустрічає чоловік викладацької зовнішності.
- Добрий день, а ви абітурієнт чи студент? - запитує він
- Я журналіст, доброго дня, - відповідаю
- А я декан факультету "Нафти й газу", Микола Петрович мене звати
- Дуже приємно, скажіть, а чому немає черг, до вас ніхто не хоче вступати?
- Черги ми одразу локалізовуємо. Працюємо не перший рік, і знаємо, що це відштовхує людей. Тому ми заздалегідь збільшили кількість кабінетів, де приймають заяви. Якщо бачимо, що людей стає більше, то відкриваємо запасний кабінет, вмикаємо додаткові комп'ютери та приймаємо заяви. До 13-00 години ми обслугували вже 54 абітурієнти, і це лише наш факультет.
Це перший факультет та університет, у якому декан зустрічає майбутніх студентів. Піднявшись на поверх вище, можна зустріти теж декана, але вже факультету "Менеджементу та бізнесу", вона з аналогічним захватом розповідала про свій факультет і запрошувала на навчання. Черг поверхом вище та нижче теж немає.
Черга в ПНТУ - взагалі відсутня.
6) Українська медична стоматологічна академія
Підійшовши до морфологічного корпусу медакадемії, дізнаємося, що йти потрібно до адмінкорпусу, це у внутрішньому дворі вишу. Напис "Ласкаво просимо, абітурієнти 2012" наштовхнув на думку, що тут теж всі готові до навали вступників. Але не все так добре. Навала дійсно є, але в приймальній комісії не знають, що з нею робити.
Багато черг у різні кабінети, хоча факультетів кілька, а основних, на які вступають, два. Це "Стоматологія" та "Лікувальна справа".
- Це просто жах якийсь. Зараз стоїмо вже в четвертій чи п'ятій черзі, - обурюється Людмила, мати абітурієнта, який мріє стати хірургом. - Приїхали о сьомій ранку. Зараз третя година дня і коли це все скінчиться не знаємо. За навчання деруть по 15 тисяч за рік, а роботи нормальної налагодити не можуть. Ну соромно! Що можна казати про якість медицини, якщо вони в університеті не можуть все до ладу довести. За сьогодні, мабуть, так і не справимось. Прийдеться ще завтра цілий день стояти.
Черги в УМСА - 8 годин, а то і більше.
До теми: Зміни в умовах вступу до полтавських вишів у 2012 році.