Депутатські обіцянки 5-річної давнини: згадуємо, що обіцяли, порівнюємо, що зроблено

Новини
Таня Цирульник16 серпня 2012 о 13:491384 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Депутатські обіцянки 5-річної давнини: згадуємо, що обіцяли, порівнюємо, що зроблено
Передвиборча кампанія в Україні стартувала, й політичні сили активно спокушають виборця обіцянками. Чи так само активно, як агітували, переможці «кинуться» виконувати свої передвиборчі програми, покаже майбутнє. Наразі пропонуємо читачеві пригадати, що обі
Передвиборча кампанія в Україні стартувала, й політичні сили активно спокушають виборця обіцянками. Чи так само активно, як агітували, переможці «кинуться» виконувати свої передвиборчі програми, покаже майбутнє. Наразі пропонуємо читачеві пригадати, що обіцяли виборцеві фаворити минулих виборчих перегонів. На вибори 2012 зі старими назвами підуть лише 2 партії з 5 У 2007 році до влади в Україні прийшли 5 політичних сил: Партія регіонів, блок Юлії Тимошенко, блок «Наша Україна – Народна Самооборона», Комуністична партія України та блок Володимира Литвина. Для того щоб реально оцінити можливості партій виконати обіцяне, у табличці, поданій внизу, ми вказуємо кількість мандатів, які отримала партія у Верховній Раді. Жодна з партій не набрала 226 мандатів – саме таку кількість голосів необхідно мати у Верховній Раді для прийняття рішення. Проте обіцянки покращення життя у всіх партій досить схожі, тож ті чи інші рішення цілком можливо було прийняти спільними зусиллями. – Програми 2007 року практично однакові, красиво написані у відповідності до Конституції України, протилежних за змістом програм немає. В усіх говориться про соціальний захист людей і все, що там написано, виконується обов’язково! От обіцяли квартири – дають! Питання тільки: кому і скільки. Але у жодній із програм не проглядається інтерес держави, кожна партія думає про захоплення влади. Немає цементуючої національної ідеї, – говорить Микола Лебедик, керівник «Незалежного центру стратегічних досліджень». – А раз немає національної ідеї, то й обиратимуть на побутовому рівні «за Кличка, бо прийде й морду комусь наб’є». Із 5 фаворитів виборів 2007 на вибори 2012 під своїм іменем ідуть лише Партія регіонів та Комуністична партія, щоправда, всі з майже оновленим змістом перших «п’ятірок». Оскільки блоки до виборів не допускаються, то решта лідерів 2007 – 3 блоки: БЮТ, НУ-НС та блок Литвина йдуть під іншою назвою. Зокрема, до перших рядів ВО «Батьківщина» увійшла ледь не вся перша п’ятірка блоку «НУ-НС», решта Нашої України іде на вибори окремо. Народна партія, на основі якої на минулих виборах був утворений блок Литвина, цього року першої п’ятірки взагалі не представила. Як пояснили у прес-службі партії, на вибори йдуть лише мажоритарники.

Партія регіонів

Передвиборча програма «Стабільність і добробут». Кількість голосів виборців: 34,37%, Кількість мандатів у Верховній Раді:175 П’ятірка лідерів – 2007: Віктор Янукович, Раїса Богатирьова, Тарас Чорновіл, Інна Богословська, Нестор Шуфрич. Із передвиборчої програми: – збільшення виплат при народженні дитини; – доступна вища освіта, 50 % місць у вузах – бюджетні; – молодим родинам – житло в оренду на 10 років; – бюджетникам при підписанні трудового контракту на 20 років – квартири; – гідну пенсію, розвиток недержавного пенсійного забезпечення; – якісна безкоштовна медична допомога малозабезпеченим; – створення прозорого й легального ринку землі; – податкові канікули на 5 років малому сімейному бізнесу; – професійна армія, збільшення виплат курсантам та солдатам, створення мережі суворівських і нахімовських училищ; – судова реформа; – максимальна передача владних і фінансових повноважень місцевим органам влади; – збереження позаблокового статусу України; – референдум: вступ до НАТО; – надання російській мові статусу державної. П’ятірка – 2012: Азаров Микола Янович, Повалій Таїсія Миколаївна, Тігіпко Сергій Леонідович, Клюєв Андрій Петрович, Єфремов Олександр Сергійович.

Блок Юлії Тимошенко

Передвиборча програма «Український прорив» Кількість голосів виборців: 30,71%,  Кількість мандатів у Верховній Раді: 156 П’ятірка лідерів – 2007: Олександр Турчинов, Микола Томенко, Йосип Вінський, Андрій Шевченко. З передвиборчої програми: – ліквідація пільг та недоторканості усіх посадовців; – збільшення виплат при народженні дитини; – доступ до високоякісної освіти не залежно від заможності родини; – довгострокові кредити на житло, збільшення держзамовлення на соціальне житло; – розмір пенсії відповідатиме середній заробітній платні; – гарантована медична страховка за рахунок роботодавця чи держави; – селяни – реальні власники земельних ділянок; – сприяння малому та середньому бізнесу: зменшення кредитних ставок, скасування ПДВ та податків у фонд оплати праці, довгострокове кредитування бізнесу; – суддів обиратиме народ; – завершимо вступ до СОТ; – питання на референдум: хто керуватиме державою: Президент чи Верховна Рада, надання самостійності місцевому самоврядуванню; – посилення кримінальної відповідальності за корупцію; – заробітчан повернуть в Україну; – забезпечать вільний доступ до інформації; П’ятірка – 2012: Партійний список ВО «Батьківщина», оприлюднений на сайті ЦВК, починається з № 2. Відсутній у ньому й № 5. Під ними йшли у владу Юлія Тимошенко та Юрій Луценко. П’ятірка, яку зареєстрували у ЦВК: Арсеній  Яценюк, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов, В’ячеслав Кириленко, Григорій Немиря.

Блок «НУ-НС»

Передвиборча програма «Для людей – а не політиків» Кількість голосів виборців: 14,15 % Кількість мандатів у Верховній Раді: 72 П’ятірка лідерів: Юрій Луценко, В’ячеслав Кириленко В’ячеслав, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук З передвиборчої програми: – скасування депутатської недоторканності та привілеїв; – збільшення допомоги при народженні дитини; – доступність освіти, вступ до вишів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання; – доступне соціальне житло, покінчать із чергою на житло військовослужбовців, соціальне житло для випускників, які працюють у сільській місцевості; – ліквідація пенсійної зрівнялівки; –доступна медицина, обов’язкове державне медичне страхування; – відкриття Дитячої лікарні майбутнього; – створення професійної армії; – прості правила сплати податків, ліквідація податкової міліції, спрощена система оподаткування для малого бізнесу, зменшення кількості перевірок для підприємців; – прозора реєстрація права власності на землю, спрощення процедури приватизації для власників паїв; – реформування правосуддя; – розвиток мов усіх національних меншин, що проживають  в Україні; – вступ України до СОТ, створення зони вільної торгівлі, спрощення візового режиму з Європейським союзом; – зменшення енергетичної залежності країни, запровадження податку на багатство, зупинять алкоголізм і дитяче паління; –– обмеження азартних ігор, пільговий міжміський проїзд для студентів увесь рік, створення національного. П’ятірка лідерів НУ– 2012: Віктор Ющенко, Павло Костенко, Олексій Івченко, Ірина Ванникова, Сергій Бондарчук.

Комуністична партія

Передвиборча програма «За народовладдя! Геть диктатуру!» Кількість голосів виборців: 5,39%, Кількість мандатів у Верховній Раді: 27 П’ятірка лідерів – 2007:  Петро Симоненко, Євген Волинець, Марина Перестенко, Іван Герасимов , Юрій Гайдаєв. П’ятірка– 2012: Петро Симоненко, Петро Цибенко, Ірина Спіріна, Спірідон  Кілінкаров, Олександр Присяжнюк. – скасувати недоторканність Президента, депутатів, суддів, державних посадовців; – збільшення виплат при народженні дитини; – на освіту виділятиметься 10 % коштів від ВВП, стипендії підвищаться у 3 рази; – молодим сім’ям надаватимуться пільгові кредити на будівництво житла, відновиться фінансування будівництва житла для незаможних та для сільських лікарів і вчителів; – пенсія, не нижча за прожитковий мінімум, не нижча 70 % середньої заробітної плати; – безоплатна медицина; – буде скасовано ПДВ і введено податок з обороту та диференційовану ставку податку на прибуток; – виборність суддів; – функції ліквідованих державних адміністрацій перейдуть до виконавчих комітетів місцевих рад; – співробітництво з Росією, Білоруссю, Казахстаном, державами СНД, Україна ввійде в Єдиний економічний простір; – референдум щодо доцільності вступу країни в НАТО, недовіри Президентові Ющенку, надання російській мові статусу другої державної; – ліквідувати інститут президентства, Україна стане парламентською республікою, за 3 роки зникне дитяча безпритульність.

Блок Литвина

Передвиборча програма «Від безладу – до справедливого порядку» Кількість голосів виборців: 3,96 Кількість мандатів у Верховній Раді: 20 П’ятірка лідерів: Володимир Литвин, Сергій Гриневецький, Микола Деркач, Олексій Гаркуша, Віктор Пилипишин Скасування депутатської недоторканності та привілеїв Новонародженому на персональний рахунок – 25 тисяч Молодим сім’ям – безвідсотковий кредит на житло. Повне погашення його при народженні третьої дитини. Впровадження держпрограми будівництва соціального житла Доступна і безоплатна вища освіта Збільшення стипендій до рівня середньої зарплати Підвищення пенсій із доведенням протягом 3 років їх розміру до 80% середньої зарплати Реальне підвищення зарплат учителям, лікарям, працівникам сфери культури до рівня середньої в економіці, надання їм статусу держслужбовця Посилення повноважень органів місцевого самоврядування Врегулювання мовної ситуації в Україні Повернення втрачених заощаджень Зменшення податкового навантаження на малий та середній бізнес, надання мікрокредитів, підтримка підприємців-початківців, ліквідація ПДВ Референдум: з питання вступу України до міжнародних організацій Пільгові тарифи на електроенергію для селян, звільнення новоутворених сільськогосподарських підприємств від податків на 5 років Повна заборона ввезення в Україну генно-модифікованих продуктів харчування Прирівняти корупцію до державної зради

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter