Що необхідно знати полтавцям, перш ніж йти голосувати

Вибори 2012
15 жовтня 2012 о 11:421271 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Що необхідно знати полтавцям, перш ніж йти голосувати
У неділю, 28 жовтня, відбудуться вибори до Верховної Ради України.
У пам’ятці виборця ви зможете знайти для себе корисну інформацію, яку бажано знати, перш ніж іти голосувати.

Фото зі сайту ukrtribune.comФото зі сайту ukrtribune.com

Виборчі дільниці відкриються о 8:00 і працюватимуть до 20:00.

Дізнатися адресу своєї дільниці можна на сайті Центрвиборчкому в розділі «Виборчі округи». Згідно з рішенням ЦВК, виборець може змінити місце голосування без зміни виборчої адреси лише в межах свого виборчого округу.

До теми - Полтавська молодь провела флеш-моб: зімітувала вибори (відео+фото)

Для того, щоб проголосувати, необхідно:

Взяти з собою запрошення на вибори (не обов’язково) і документ, що підтверджує українське громадянство. Це може бути паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, нещодавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи виконання покарань або СІЗО; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток.

Адже отримати бюлетень можна тільки з документом, що засвідчує особу і громадянство.

До речі, виборці, які досягли 25-ти і 45-ти років, але не вклеїли в паспорт фотографію відповідного віку, не зможуть отримати бюлетень.

Списки виборців

Завчасно (але не менш як за 5 діб до дня голосування, а це 28 жовтня) перевірте  чи не позбавили ВАС права голосу звернувшись до відповідного відділу Державного реєстру виборців.

Незважаючи на те, що дільнична комісія надсилає кожному виборцю запрошення про включення до списку виборців, краще перевірити списки заздалегідь. Перевірте кожну букву і цифру в написанні прізвища, імені, по батькові, року народження, адреси (місто, селище чи село, вулиця, номер будинку, квартира).

Якщо ж Ви виявите неточності в списках виборців безпосередньо в день виборів, підійдіть до голови, заступника голови чи секретаря дільничної виборчої комісії. У цей день вони мають право виправити неточності та технічні описки у списку виборців. У деяких випадках включення в список виборців у день голосування здійснюється тільки за рішенням суду.

До теми - Полтавців запрошують перевірити дані у реєстрі виборців: адреси

Щодо виборців, які за станом здоров’я не можуть прийти голосувати до дільниці:

Виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки «НСП» (нездатність самостійно пересуватися), рішенням дільничної комісії на підставі їхньої заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20.00 останньої п’ятниці перед днем голосування, тобто 26 жовтня.

Виборець, який перебуває в день голосування закордоном

Якщо в день голосування Ви перебуватимете за межами України, не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування потрібно звернутися з мотивованою заявою про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси до органу ведення Держреєстру виборців за своєю виборчою адресою або до органу ведення Держреєстру виборців. У день голосування голова, його заступник або секретар комісії також можуть вносити правки у список виборців.

Як голосувати

У виборчому бюлетені для голосування в загальнодержавному окрузі виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти назви партії, за яку він голосує. Виборець може голосувати за кандидатів у депутати лише від однієї партії.

У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті напроти прізвища кандидата в депутати, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата в депутати.

Виборець не має права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам.

У разі якщо Ви, заповнюючи бюлетень, допустили помилку, можна звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, з проханням видати інший.

Бюлетень слід заповнювати тільки в спеціально обладнаній кабіні. При цьому залишати на бюлетені будь-які позначки, за якими можна було б визначити особу виборця, не можна. Такий документ визнають недійсним.

Особисто доправте бюлетені  до скриньки для голосування. Виносити його за межі дільниці не дозволяється.

У випадку, якщо в день голосування з'ясується, що за Вас вже проголосували, і отримати бюлетень уже неможливо, необхідно:

- звернутися до спостерігача з вимогою скласти акт про порушення;

- самостійно або за допомогою спостерігача звернутися до дільничної, окружної виборчої комісії або до суду зі скаргою на дії члена комісії, який незаконно видав бюлетень іншій особі; звернутися з заявою про злочин в міліцію, які чергують біля ділянки.

До теми - На які словесні «гачки» ловитимуть виборців партії

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter