Прихильники цієї події зібрались з червоними прапорами та кульками, одягли такого ж кольору хустинки, кепки чи берети: хто, що знайшов у своєму гардеробі. Для когось ця дата – шанс черговий раз заявити про свої політичні погляди, та для багатьох полтавців 7 листопада – свято, на яке вони звикли ходити з малечку.
До речі, у Полтаві комуністи не коментують свої високі поточні результати на виборах
- Раніше ми всі ходили в цей день на паради та демонстрації, це така традиція, - розповідає Анатолій Литвин, учасник заходу. - Ми хоч і не застали цю подію, але найбільше отримали від неї переваг. Вчились всі тоді безкоштовно, і квартири давали безкоштовно, і медицина була безкоштовною, а зараз всього цього немає.
Полтавці cумують за часами, коли такі паради були більш масовими
- Цей день – пам'ять про нашу молодість, - говорить Лідія Оніпко. - Раніше ми всі виходили на парад. Це було велике свято. Ніхто його не пропускав, і зараз хочеться, щоб воно продовжувало існувати. Це привід зустрітись з друзями, а потім ще відсвяткувати в колі сім’ї. А для мене сьогодні потрійне свято, бо це і день нашого весілля з чоловіком, якого вже, на жаль, немає на цьому світі, і його День народження. Зараз уже не всі святкують 7 листопада, але для нас це пам’ятний день.
– Ми знаємо війну, яку виграли комуністи, знаємо, яке було життя при комуністах: тарифи були стабільними, і кожен березень було зниження цін, - згадують Володимир Матюков та Валентина Грузда. - Кожен день ми знали, що буде завтра, а не так, як нині. Раніше це було найбільше свято. Всі заводи, фабрики, заклади, виходили на демонстрацію з баянами та гітарами. Шкода, що ваші сучасники запізнились народитись, і не застали цього. Тисячі людей йшли повз трибуни, віддавали честь обласній владі. І доки ми живі, доти і ходитимемо на це свято.
Колона полтавців зібралась у Корпусному парку і традиційно пішла до пам’ятника Леніну по вулиці Жовтневій
Дідусі та бабусі заводили пісні, та їх періодично перебивала музика оркестру. Під час пауз затяті комуністи вигукували:
- На Україну прийшла помаранчева чума – всі народні багатства країни продала!
Викрикували і те, що в Україну повертаються фашисти, але не забували і вигукувати вітання зі святом.
Дійшовши до підніжжя монумента Володимиру Іллічу, полтавці традиційно підійшли покласти квіти. Серед учасників заходу знайшовся добрий чоловік, який вчив деяких жінок класти квіти вождю, а не кидати. Після покладання виступили активісти.
Нагадуємо, що 1 травня у Полтві пройшла колона з червоними прапорами
Сьогодні, 7 листопада, відзначають 95-річчя з дня початку Жовтневої революції.