Більшість стародруків з Полтавської області у 1970-х роках віддали Національній історичній бібліотеці України. Але джерела, які необхідно оцифрувати, у фонді знайдуться.
Нагадуємо, Полтавська бібліотека – єдина в Україні, де є всі твори Гоголя - Наші старі джерела всі у Національній історичній бібліотеці, - говорить Тетяна Іванівна. – У 1970-роках, коли створювали цю бібліотеку в Україні, то з Полтавської області передали дуже багато джерел. Не можу сказати скільки тисяч, бо люди які тоді працювали, розповідали, що книги вивозили машинами. Я особисто бачила в національній історичній бібліотеці книги з штампами нашої бібліотеки. Зокрема, бачила наше прижиттєве видання Гоголя. Оцифровуати, за програмою, потрібно книги з питань культури та мистецтва, тож у нас щось знайдеться. Найдавніше видання у фонді ПОУНБ імені І. П. Котляревського видане у 1700-х роках латинською мовою.
Оцифрофувати давні та рідкісні книги не так давно почала Національна історична бібліотека України.
Полтавській обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського поки що на це не вистачає коштів, але плани такі мають.
У Полтаву на форум з’їдуться бібліотекарі з 4 областей України
- Ми збираємося оцифрофувати літературу, але для цього потрібне спеціальне обладнання, - розповідає Тетяна Зеленська, директор Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського (далі ПОУНБ імені І. П. Котляревського). - Тому що, коли просто сканувати книгу, вона виглядатиме як фотографія. І мова йде про старі видання, а їх не можна, як звичайні журнали, придавати планшетом, потрібний спеціальний сканер, який має всі умови, щоб зберегти видання. Ми уже цікавились, таке обладнання коштує приблизно 200 тисяч гривень. А ще від 7 до 10 тисяч коштують спеціальні програми. Все це згідно державної програми, ми будемо в неї вливатись. Думаю, через рік підуть зрушення. Питання не вирішується через фінансування, бо такі кошти не просто нині знайти.
Довідка «Кола»: Оцифрування - переведення рідкісних та цінних книг в електронний формат, найпростіший спосіб зберегти бібліотечні фонди.
До теми -