У Полтаву привезли націоналістичну виставку розсекречених архівних документів (фото)

Фото
Надія Труш6 грудня 2012 о 16:031121 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаву привезли націоналістичну виставку розсекречених архівних документів (фото)
У Полтаві відкрилася дводенна виставка «Народна війна», на якій експонували архівні документи визвольної боротьби 1917-1932 років.
У приміщенні педагогічного університету імені Володимира Короленка, де й проходить виставка,  ніде було яблуку впасти. Книги, які продавали по 35-50 гривень – розкупили за мить.

Експозиція стендів про визвольний рух носить назву "Народні війна"Експозиція стендів про визвольний рух носить назву "Народні війна" Виставку, що презентують у різних містах України, привезли до Полтави представники Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, зокрема, голова організації Роман Круцик. Експозицію презентували полтавцям за сприянням обласного осередку Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. До речі, експозицію презентували й закордоном, у США та Канаді. Довідково: Всеукраїнське Товариство "Меморіал" займається дослідженням репресій репресій і геноциду українського народу в ХХ ст. До теми: у Полтаві стародруки стануть більш доступнішими. Послухати виступ організаторів виставки та переглянути раніше засекречені документи прийшли не лише студенти, а й ті полтавці, хто цікавиться історією визвольного руху. Вона триватиме лише два дні, 6 та 7 грудня. Після чого експозицію повезуть до Харківської та Луганської областей. Студенти виступ гостей з Києва слухали не дуже охоче, дехто просто "клацав" мобільним телефоном. А от старше покоління, що долучилося до заходу, із зацікавленням слухали оповідача та розкуповували книги про визвольний рух й Голодомор. - Експозицію, яку ми привезли сьогодні до Полтави, раніше презентували в Українському домі, - говорить Роман Круцик, - Тепер її рекомендують для використання на різних українських святах, до різних визначних історичних дат. Тема визвольного руху й досі повністю не досліджена, адже довгий час доступ до інформації був закритий. Тому ми й надалі продовжуємо працювати над цими дослідженнями. Нагадаємо, у Полтаві уже проводили подібний захід. Нещодавно історики Олександр Добровольський та В'ячеслав Труш презентували книги «Діяльність підпілля ОУН на Сході України» та «ОУНівське підпілля Донеччини».