Окрім того, серед неповнолітніх, які випивають, в основному дівчата.
– Не дивлячись на загальну позитивну тенденцію щодо зменшення дитячої злочинності на Полтавщині, помітне зростання особливо тяжких злочинів, - зазначив Юрій Сулаєв, речник Полтавської обласної міліції. – Викликає тривогу в правоохоронців та представників громадськості той факт, що діти вдаються до більш жорстоких злочинів.
Так, у Полтавській області збільшилась кількість (у порівнянні з минулим роком):
– зґвалтувань з 0 до 4.
– розбійних нападів з 5 до 11;
– угонів автотранспорту з 12 до 17;
– злочинів, пов’язаних з наркотиками з 25 до 28.
До теми - Двоє полтавців, погрожуючи побити, пограбували неповнолітнього
Також під час прес-конференції Жанна Ахіджанян, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей, зазначила, що у випадках алкогольного отруєння фігурують дівчата.
Нагадуємо, що 14-річну п'яну непритомну полтавку на вулицю винесла подруга, обставини перевіряє прокуратура
Психологи рекомендують побороти злочинність неповнолітніх заволіканням їх у роботу з медіа-технологіями.
- Ми намагаємося налагодити розуміння та усвідомлення дітей, - говорить Катерина Муліка,завідувач центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського. – Необхідно створювати у навчальних закладах таку ситуацію, щоб діти могли самореалізовувались.
Фахівець пояснювала, що побороти дитячу жорстокість можна за допомогою їх заволікання в роботу з медіа-технологіями. Суспільству потрібно зрозуміти, що підлітки живуть вже в дещо іншому світі. Вони не знають, що таке телеграма, але знають що таке «смартфон» та «скайп». Спеціалісти пропонують у освітніх закладах створити шкільну газету чи інтернет-видання, де діти могли б робити свою публікації, показувати шкільний світ, таким, яким його бачать вони. Щоб вони з користю використовували новітні медіа-технології: знімати та обробляти відео, створювати соціальну рекламу, використовувати графіку. Адже цього вимагають їхні потреби.
Зі слів правоохоронців, діти на Полтавщині стали більш жорстокими.