Полтавці розповіли, чого бояться під час народження дитини

Новини
Ольга Матвієнко17 січня 2013 о 14:521970 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці розповіли, чого бояться під час народження дитини
У Полтаві збудували перинатальний центр, покращують умови в старих  пологових відділеннях лікарень. Журналісти "Кола" вирішили запитати в полтавців, через що вони хвилюються перед народженням дитини
та під час пологів, окрім як за здоров`я матері та дитини.























































Валентина:

– Мене дещо турбує непрофесійність медсестер. Я знаю багато випадків, коли медичні працівники у пологовому просто недбало ставились до своїх обов’язків. Через це виникають проблеми. А лікарі не забезпечені належним чином зарплатою. Вони не задоволені. Та й обладнання у нас застаріле. Усе це може негативно вплинути на результат пологів. Але найперше – необхідна підтримка, насамперед моральна, найближчих людей. Тоді все буде добре обов’язково.
Анна:

– Мені 25 років і я ще незаміжня, але вже хочу заміж. І задумуюсь про дитину. Ще донедавна мене лякали навіть думки про вагітність. Я чула багато не дуже позитивного про пологи: як у лікарнях народжують, як роблять кесарів розтин і таке інше. І мені було страшно, я навіть не хотіла дитини, бо була, мабуть, ще до цього не готова. Але недавно стався такий позитивний випадок – у моєї подруги народилася дівчинка, причому на домашніх пологах. Людина не побоялася зробити це природно і віддатися Богу, і все пройшло добре. Вона народила вдвох із чоловіком. І хоч здається, що це нереально, виявляється, що такі випадки цілком реальні і навіть це стається з нашими близькими. Після цього я зрозуміла, що нічого тут такого нема, все просто і повинно бути природно і натурально. І я – за домашні пологи тепер. Я ще трошки боюся, але страх у цій справі – це нормально. Мені цікаво, як це буде зі мною. Я налаштовуватимуся, що в мене все буде добре. Я не заручатимуся допомогою лікарів, бо цим методам років сто всього лише, а до цього якось народжували без сучасного обладнання. А зараз чим більше лікарень, тим більше всіляких страхів, що там незручно народжувати, що там щось не так роблять, якісь віруси знаходять, аналізи не ті. А все набагато простіше, і від цього можна отримувати навіть насолоду. Пологи – це найбільший кайф у житті жінки.
Фаїна Михайлівна:

– Я б боялася лікарів. Вважаю, зараз погано навчають, або у лікарі йдуть не за покликанням. Крім того, грошей багато витрачається під час пологів.
Юлія:

– У мене пологи були чудові. Лікарі хороші були. Але я й народжувала давно, 9 років тому. Тепер потрібно готуватися. Зараз кажуть, що і медицина безкоштовна, але виявляється (і це для багатьох сюрпризом стає), що потрібно заплатити і медсестрам, і акушерці. Коли я народжувала, мені ще й пощастило в тому, що лікар був із досвідом. А зараз більше молодих. Не думаю, що їх погано навчають, але може не вистачати кваліфікації. Бачу, як молоді спеціалісти займаються в бібліотеці, то важко сказати, що із них будуть гарні медики. Іноді молодий лікар може навіть не знати, як прослухати людину.
Павло:

– У наш час зрозуміло, що медицина не може бути безкоштовною. Особливо зважаючи на смішні зарплати лікарів. А чого ще боятися? Із грошима можуть виникнути проблеми, із жінкою або дитиною, медики часто недосвідчені. Багато таких факторів, через які треба хвилюватися. Проте я з цим ще не зустрічався, тому важко судити.
Тетяна:

– У мене не було проблем із пологами. Щодо поганих лікарів, то не знаю. По-різному буває. Є різні медики. Тут – на кого потрапиш.
Микола:

– Я не бачу, через що можна хвилюватися. Побори у лікарні – які? Немає ніяких поборів. У мене здорова дитина. Чесно був вражений таким чуйним ставленням лікарів. Більше того скажу, що пологи приймала чорношкіра акушерка, вона все прекрасно зробила, чудово поставилася до дружини.
Світлана:

– Вважаю, що жінка, яка народжує, повинна слухати лікарів: вони поганого не підкажуть. Я народжувала і тільки їх слухала – народила легко. Звичайно, є ризики. Може бути огріх саме з боку лікаря. Гроші теж треба мати, бо, наприклад, моя знайома народжувала, то вона платила у лікарні. Звичайно, платила через фонд медичного закладу, але все ж.
Анна:

– Взагалі я вважаю, що боятися напередодні пологів не варто. Раніше взагалі народжували самі. Ось нещодавно розповідали, що жінка у літаку народила, вона там сама була. У пологовому будинку є кваліфіковані працівники, які допоможуть. Якщо мається на увазі, що не за сам процес пологів хвилюватися, то ніхто нічого зайвого (грошей) не вимагає. Якщо щось не так, то можуть попросити купити ліки. А так – ні, якщо сам не показуватимеш, що готовий усім заплатити, то ніхто і не візьме. Щодо лікарів, то можу навести приклад: у мене три місяці тому кума народила, її виписали і майже одразу потрапила до лікарні з дитиною. Після пологів у неї стрес, а тут ще й дитина захворіла, вона неадекватно реагувала на зауваження. І при цьому дитині надали найкращу допомогу, яку могли, і навіть один із тих необхідних часом видів допомоги, як відсторонення матері. Бо вона могла через свій гормональний фон, стрес зашкодити дитині. Сказати, що ви нічого не розумієте, забрати дитину і піти. Навіть у тому, що вони відсторонили матір, була реальна допомога дитині. Її спокійно забрали в реанімацію. Думаю, що як там не було б, наш народ настільки перед собою чесний, що в разі реальної загрози матері чи дитині під час пологів, жоден лікар не залишить ситуацію без контролю.
Ірина:

– У наших лікарнях досить неякісне обслуговування. З усім іншим жінка впорається. Може бути ще неналежний догляд за дитиною після народження. І гроші ж, звичайно. Незалежно від того, пологи це чи ні, безкоштовної медицини немає.
Ірина:

– У мене все дуже добре пройшло. Хороша зміна була в міському пологовому. Усе залежить від лікарів, на яких натрапиш. Ще хвилюєшся, що до тебе можуть ставитися негарно. Платити довелося тільки за ліки, бо не хотіла страхування оформляти. Без цього страхування дешевше, тим більше, що воно розраховане тільки на жінку, а на дитину – ні. Ліки все одно без страхування обійшлися дешевше, ніж його оформити. Як на мене, то головне, щоб лялька була здорова, а з усім іншим – умовами в лікарні, пологами, лікарями – жінка впорається, особливо якщо із чоловіком народжує. Протягом всього часу мені траплялися тільки хороші лікарі: і гінекологи, і дитячі.
Яна:

– Боюсь, що без вагомих причин будуть стимулювати пологи. Або в разі виникнення ускладнень лікареві не вистачить компетенції швидко і адекватно з ними впоратися. Страшно, що лікарі до, під час або після пологів не будуть керуватися або тільки частково діятимуть за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (так працюють ще в багатьох наших пологових, а також у частини персоналу процвітає совдепівський підхід). Мені страшно, що персонал не допоможе або не пояснить, як правильно доглядати дитину. Виникають побоювання і щодо грудного вигодовування: спеціаліст вчасно не проконсультує, як налагодити лактацію, як правильно прикладати дитину, що робити, якщо виникне лактаційна криза.
Юлія:

– Перше, чого варто боятися вагітній, – своєї фантазії. Багато сучасних жінок беруть інформацію з Інтернету, а там найчастіше пишуть щось із розряду наукової фантастики. Найпростіший спосіб – відвідувати «курси майбутніх мам», які обов’язково безкоштовно ведуть лікарі-гінекологи при поліклініках. Одного такого заняття цілком вистачить, щоб знати, що робити (або до кого звернутися) у разі виникнення нетипової ситуації. А друге, чого варто боятися майбутній мамі – молодих, симпатичних лікарів, які пропонують суперобслуговування за дуже низькою ціною. Після такої пропозиції варто задуматися про рівень кваліфікації такого лікаря.



Запитували Олег Дубина, Валентина Пустовіт та Ольга Матвієнко

Читайте також: Полтавці розповіли, як ставляться до Різдва, як потрібно ставитися до ВІЛ-інфікованих і висловили думку про роботу таксі





Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter