Традиційне народне гуляння на Масляну цього року в області вирішили провести з туристичною ноткою. "Туристична Масляна" проходила із 12 години на площі готельно-туристичного комплексу "Турист".
- На Полтавщині завжди були у ціні традиції та звичаї українського народу. Сьогодні ми маємо можливість подивитися фрагмент давнього дійства - проводів зими. Головне сьогодні - зібрати людей, об`єднати їх ось таким народним гулянням, - розповів Валерій Пархоменко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації. - Крім того, у кожному селі області традиції святкування свої. На цьому святі ми спробували їх консолідувати. Дійство покликане ще й розвивати туристичну галузь нашого краю.
Фотоогляд зі свята дивіться на сайті "Кола"
До теми: Пропонуємо рецепти налисників до Масляної
На свято прийшли не багато полтавців, набагато менше тисячі. Можливо, у непопулярності "Туристичної Масляної" винна погода, а можливо місце розташування святкового майданчика, його віддаленість від центру. Для тих, хто все ж вибрався, підготували частування і розваги.
- Сьогодні будуть розваги, частування. Пригощають господарі, які нас сьогодні приймають - готель "Турист". Приготували млинці, кашу і вареники, пропонують шашлик, - розповіла Лариса Онищук, начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської ОДА. - Млинці із різноманітною начинкою. Точно є із сиром та родзинками. Їх близько тисячі підготували.
А завтра на свято запрошує місто і обіцяє пригощати млинцями
Найбільше люду зібралося навколо імпровізованої сцени. На ній виступали колективи не тільки міста, а й із районів області - Решетилівського і Зіньківського. Тут же після виступів колективів проводили конкурси. Другою за популярністю локацією на святі стали ятки з варениками та кашею. До речі, кашу, якою напередодні обіцяли пригощати безкоштовно, продавали по 5 гривень. Вареники коштували 12 гривень.
- У мене у житті останнім часом не все гарно. Думала, прийду на свято, на людей подивлюся. Писали в газеті, що безкоштовно кашею частуватимуть, а вона по п`ять гривень. Для чого ж брехати? Крупа у магазині три гривні коштує. Якось дорого мені із пенсії на тисячу витратити п`ять гривень, - обурилася пенсіонерка Марія.
Головне частування Масляної - млинці - хоч і були заготовлені у кількості тисяча порцій, у тарілках гостей чомусь майже не з`являлися.
- Чомусь незрозуміло, чого ніде не видно млинців. Я он всередину (приміщення готелю - авт.) заходила, там люди їдять млинці. Питала, де брали, а ніхто не каже, - розповіла Ганна Ісаєва. - Під шатром отим продають. Але я підійшла - дорого і вони такі не гарні, не свіжі, чи що.
Читайте: Історію та звичаї Масляної
Млинці, які дійсно продавали у палатках на площі, коштували 8 гривень за два невеликі млинця. Їх заздалегідь запакували в одноразові тарілки та плівку.
Загалом свято тривало близько півтори години. Завершилася концертна програма традиційним спаленням опудал - дідухів. Одразу після цього, народ став розходитися. Майстри, які привезли на свято ляльки-мотанки, вишиванки з рушниками та інші витвори, і ті згорнули торгівлю.
Дивіться як Полтаві святкували Масляну минулих років
Два дні у Полтаві святкуватимуть масляну. Сьогодні відбулося народне гуляння від області. Гостей частували, але платно, а млинців і зовсім було мало.