Полтавці розповіли як святкують Масляну і які готують млинці

Дозвілля
Ольга Матвієнко16 березня 2013 о 18:481832 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці розповіли як святкують Масляну і які готують млинці
З 11 березня українці відзначають Масляну - останній тиждень перед Великим постом.
Журналісти "Кола" побували сьогодні на народному гулянні й поцікавилися, які традиції збереглися у полтавських родинах і які млинці полюбляють готувати найбільше.

Читайте також: Рецепти млинців та начинок на будь-який смак















































Юлія

Для мене Масляна – це завжди веселі, жваві народні гуляння. Також я знаю, що із Масляною у нас пов’язано дуже багато традицій, але чомусь не завжди їх дотримуюся. Але цього року ми із понеділка ми напекли млинці, щодня їх їмо. Навіть на роботі вчора колективом сіли за стіл і їли їх із варенням. Найбільшу кількість млинців ми з’їмо у неділю, бо родичі запросили у гості. Ідемо зі своїми млинцями, та і там будуть. Наробимо вареників. Взагалі Масляна - це свято, яке об’єднує родини. Особливого рецепту млинців у нас немає і одній начинці переваги не віддаємо. Найчастіше любимо смакувати просто млинцями з варенням або медом. Більше до вподоби солодкий варіант.
Віктор

Відверто кажучи, це для мене не особливе свято. Млинці спеціально у ці дні не готуємо.
Любов Андріївна

Сьогодні ми з чоловіком прийшли відсвяткувати. Він он якраз пішов дивитися як чоботи знімають. Зараз ще чекаємо родичів. Концерт дивилися, дуже все подобається, гарне свято. Вдома обов’язково готуємо. Любимо з усім – з сиром, м’ясом.
Наталія Іванівна

Масляна – традиція нашого народу. І ми їх підтримуємо родиною. Кожного року відзначаємо цей прихід весни. Проводжаємо зиму. Святкуємо усією родиною – діти, онуки, близькі. Збираємося за одним столом, печемо млинці. Особливого рецепту у нас немає, але дуже любимо із джемом малиновим і м’ясом.
Петро

Родиною смажимо млинці і усі відзначаємо це старовинне свято. Раніше воно відзначалося веселіше, більш масово. Зараз традиція потроху відроджується. Дуже любимо вдома млинці із малиновим варенням, бо малини багато заготовляємо на зиму. І з м’ясом теж. Для нас Масляна – шанс останній раз м’яса гарно поїсти перед постом. Проте деколи й у піст їмо рибу, і м’ясо буває. Можна сказати, грішимо іноді.
Ніна Андріївна

Обов’язково печемо млинці і ходимо в гості до родичів, до друзів. Найбільше до смаку із сиром і грибами. Тісто у нас звичайне – молоко, яйця, мука. Але часом додаємо газовану воду, тоді млинець вийде пишнішим.
Яна

Звичайно, печемо млинці: із сиром, із медом. Звичайні млинці. Нічого особливого у тісті немає. Посту не дотримуємося, тому на м’ясо особливо не звертаємо уваги на Масляну. Немає в нас такого, що останній раз наїстися його і місяць не їсти. Можемо і з м’ясом наробити млинців, але не часто. Народні гуляння нам дуже подобаються. Не тільки на Масляну ходимо, на інші свята теж. Вже не перший рік так відзначаємо.
Анна

Я приїхала до Полтави, не місцева. Там, звідки я родом Масляна не відзначається. Усе одно дуже подобається оця традиція, цікаво спостерігати. І млинці печемо останніми роками. У деякі сир кладемо, а деякі так їмо.
Вікторія

У нас у родині обов’язково печуться млинці. Намагаємося через день. На жаль, прабабуся рецепту свого фірмового не залишила, тому довелося шукати в Інтернеті, пробувати. Ось нещодавно дуже гарний рецепт знайшла. Дві склянки молока, два яйця, три столові ложки олії, дві склянки борошна, усе міксером розмішати і виходить дуже смачно. Це ми вдома млинці смажимо, збираємося завжди. А ось такі народні гуляння почала відвідувати нещодавно. Ось на свято галушок потрапила і сюди прийшла на Масляну. Думаю, що таке гуляння сприяє відродженню традицій народних, їх закріпленню у пам’яті народу.
Роман

У нас у родині не відзначають Масляну. Усі на роботі постійно, нікому млинці смажити. Тільки до бабусі коли потрапляємо, то куштуємо. Можна сказати, що Масляна не увійшла до тих сімейних традиційних свят, які ми відзначаємо – дні народження, Новий рік.
Тамара Петрівна

Найбільше любимо млинці із сиром, з медом. А взагалі, ще й вареники усілякі ліпимо, бо на Масляну ж для українців більш притаманні вареники були. Тому з капустою, з сиром, родзинками: цілий тиждень їмо різні вареники-млинці. Святкуємо завжди. У нас так у родині заведено. У мене бабуся ще привчила відзначати Масляну добре, зиму проводжати. Я сама з Одещини, а у Полтаві традиції ті самі. Молодше покоління у родині теж переймає традиції. У мене у родині люблять млинці більше на кефірові, на дріжджах.








Олексій

Ось вареники на Масляну – це не те, бо чув, що роблять. А ось млинці печемо, звичайно ж! Із давніх-давен у нас у родині традиція святкування передається. Про рецепти нічого сказати не можу, бо тільки жінка займається. Із сиром робимо традиційно. Бо мені здається, що із м’ясом вже на Масляну не можна. І народні гуляння нам подобаються. Кожного року приходимо. Не така зараз Масляна весела, і кулачні бої відмінили, але все одно весело і цікаво.

Візьміть участь в опитуванні на сайті і розкажіть як ви святкуєте Масляну

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter