Полтавці розповіли, як вирішити проблему з безхатьками

Новини
Ольга Матвієнко5 квітня 2013 о 09:001072 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці розповіли, як вирішити проблему з безхатьками
Полтавці розповіли про своє ставлення до проблеми безпритульних і шляхи її вирішення.


Під час одного з попередніх опитувань полтавці розповіли журналістам про безпритульних котів та собак



















































Лариса Григорівна:

– Зараз я не знаю, що можна зробити з безхатьками. Усе-таки раніше такого не було. Не те, що я проти цієї влади, але раніше якось підбирали людей і кудись направляли.  Звичайно, потрібно щось робити, не можна залишати їх на вулиці. Є ж особи більш енергійні, здатні влаштуватися в житті якимось чином. Але немає роботи, і вони не знають, де її знайти. Ми колись під дачу вже більше 30 років тому придбали будинок у селі Михайлівка, хоч ми й міські жителі і ніколи сільським господарством не займалися. А от спробували, захопилися. І от дивимося, скільки там ходить отаких людей бездомних. Приїжджають улітку, щось там збирають у лісі. А що з ними зробиш? Це тільки держава повинна вирішувати. От раніше, наприклад, направляли кудись безпомічну людину, яка залишилася сама.  Сусіди кудись телефонували, і її направляли у якийсь будинок для літніх людей, якимось чином вирішували це питання.
Андрій:

– Я вважаю, що будувати центри для безпритульних і давати їм гроші – це марна справа. У них такий спосіб життя вже сформувався, і більшості з них буде важко змінити його. Думаю, що потрібно створювати робочі місця, щоб дати можливість їм заробити гроші. А якщо їм дати житло і тому подібне, то з цього нічого хорошого не вийде. Якщо взяти десять отаких от безпритульних, створити для них усі умови, дати їм житло й гроші, то п’ять із них можуть прилаштуватися в суспільстві, почати нормальний спосіб життя, а п’ять із них усе спустять і залишаться такими ж. Вони просто не адаптовані та не готові до нормального життя.
Дмитро:

– Безхатькам потрібно допомагати. Робити це повинні і держава, і міська рада. Потрібно, щоб були якісь спілки, хоча б пункти обігріву, де б допомагали бездомним узимку.  Якщо захотіти, то можна спробувати допомогти безпритульним людям. Але цього повинні хотіти й ті, хто опинився у такій ситуації. Бо зараз багато й таких, хто просто жебракує, просить грошей у перехожих і нічого не хоче робити. Це ж, напевно, простіше, ніж іти працювати.
Наталія:

– Тут простій людині дуже важко влаштуватися на роботу, не кажучи вже про калік і безпритульних. Таких людей потрібно підтримувати на державному рівні. Їм треба допомагати. Але в нас це нікому не потрібно. Безпритульними ніхто не хоче займатися. Якщо вони самі не хочуть, то їм ніхто не допоможе. Державі вони непотрібні.
Ангеліна (не захотіла фотографуватися, бо не любить публічності):

– Краще для безпритульних створювати якісь центри, щоб там їх годували. Потрібен центр якийсь. У Макаріївській церкві є такий. Там і обіди влаштовують кожної неділі о 12-ій годині. Там не дивляться, хто ти. Отак би підтримати їх. Цих людей шкода, тому що життя в них так склалося, що вони все втратили. Треба їм допомагати. От якби олігархи, у яких купа грошей, поділилися. Якщо в тебе є щось, то поділися. У мене, хоч і невеличка пенсія, буває, іду, бачу бабусю, що просить, інколи така думка грішна проскакує, що в неї ж теж пенсія є. А потім приборкую свої думки, не просто ж вона просить, лізу в кишеню, і, якщо є гроші, то даю їй.
Віра Микитівна:

– Обов’язково безпритульним треба допомагати. Я як соцпрацівник знаю, що якби в нашій країні керівники  займалися безпосередньо своєю справою, то насправді такої картини з безпритульними не було б. Створювати всілякі центри? Так вони понастворювали їх уже давно. Але ніхто цим не хоче займатися. Соціальні ж служби цим повинні перейматися. Узагалі, усе залежить від держави. У нас є різні служби, але вони не хочуть, одне на одного спихають – і все.
Людмила Трохимівна:

– Потрібно якось дізнаватися про безхатченків і розподіляти їх. Хто справді намагається щось змінити у житті, а хто – наркоман чи алкоголік. Треба якось знаходити контакт із цими людьми і допомагати їм. Але не всім. Зважаючи на те, в яку ситуацію людина потрапила.
Євдокія:

– Безпритульними стають з різних причин. Дехто – із необачності. Щоб їм допомагати, у нас у Полтаві є центри. Якщо бачиш, що людина більш-менш ще вдягнена, можна їй допомогти. Але ж є й такі, що опускаються повністю, яких влаштовує таке життя. Серед них дуже багато тих, у кого просто проблеми з алкоголем.  Є особи, які свідомо обирають такий спосіб життя. А ще багато людей, які дурять тих, хто потрапляє у такі біди не за власною волею. Такій людині просто необхідно допомогти. А тим, хто сам вибирає такий спосіб життя, навряд чи допоможеш.
Леонід Костянтинович:

– Я ще застав той час: коли людина не працювала, її через три місяці засуджували. Це було нормальне вирішення питання. А зараз людям треба чимось займатися, щоб не було бандитизму, крадіжок, жебракування. Це породжує негативи у нашому суспільстві. Влада повинна контролювати це і допомагати. Організації різні – це просто організації. Це лозунги, на перший погляд, вигляд має добрий, але ж… останнє слово за державою.
Юлія:

– Я повністю підтримую американців у питанні з безхатченками. У них є центри, куди людина може звернутися, поїсти і переночувати. У них, напевно, не до такої міри принижується людська гідність. Не дуже приємно дивитися, як безпритульні їдять із смітників, як бабусі порпаються в них. А повністю викорінити це неможливо. У нас навіть люди із середнім рівнем достатку живуть, як американські бомжі. Це блакитна мрія будь-якої країни. Але навряд чи це можливо. Просто людям потрібно допомагати, бо кожен із нас може опинитися у такій ситуації, ніхто з нас не застрахований від цього.
Юлія:

– Ну, в ідеалі, безпритульних взагалі не повинно бути, але всі ми розуміємо, що для нашого часу – це утопія... І хоч у деяких ситуаціях люди самі винні, що залишились без даху над головою, все-таки потрібно їм допомагати. Якби державних мужів це хоч трохи хвилювало, то можна було б дуже легко виділити порожні приміщення, зробити там простенький ремонт, попросити допомоги у підприємців чи й просто людей – одяг, постільну білизну, харчі тощо. Ну, не буду детально описувати, скажу лише, що це реально!
Олександр:

– Вважаю, що необхідно створювати центри соціальної реабілітації. Опікуватися ними повинні як місцева влада, так і благодійні фонди, а також небайдужі громадяни. Від себе готовий жертвувати у такі заклади одяг та здійснювати іншу допомогу.

Запитували Валентина Пустовіт, Ольга Матвієнко

Результати онлайн-опитування перегляньте на сайті

До теми: У Кабміні хочуть порахувати безхатченків: реалії ініціативи в Полтаві

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter