Сергій Шерман-Короленко завітав сьогодні до полтавської гімназії №17. Там відсвяткували 10-річчя створення кімнати-музею письменника.
– Це, звичайно, не перший мій візит до гімназії. Ми постійно спілкуємося з учнями, відбувається ґрунтовний та плідний діалог. Сьогодні я не буду розповідати про життя та творчість Володимира Галактіоновича. Хотілося б поділитися власною творчістю, – зазначив Сергій Валентинович.
Правнук письменника не менш талановитий, ніж відомий предок. Під час заходу прозвучали його вірші та кілька пісень під акомпонемент гітари.
Кімнату-музей створила вчитель гімназії Алла Олейнікова зі своїми учнями до святкування 150 ювілею Володимира Галактіоновича. Екскурсії для школярів та гостей проводять учні 7-8 класів. Це вже третє покоління екскурсоводів музейного класу.
– Ми почали проводити екскурсії чотирма мовами – українською, російською, англійською та німецькою. Кожна екскурсія унікальна. ми робимо так, аби діти кожного разу не розповідали одне й те саме протягом 10 років. Це є частина виховного та освітнього процесу, – розповіла Алла Олейнікова.
Експозиція музею складається з фотографій, книг, фотокопій рукописів. Частину експонатів передали з музею-садиби письменника у Полтаві. За словами директора музею В. Г. Короленка у місті Полтаві Людмили Ольховської, експонати розповідають про весь життєвий шлях знаменитого полтавця.