Експеримент журналіста «Кола» – реєстрація на сайті для батьків дошкільняток
Журналіст «перетворилася» на молоду маму і спробувала зареєструвати маля у чергу до дитячого садка.
Зовні сайт електронної реєстрації у дошкільні навчальні заклади (reg.isuo.org) має простий вигляд.
– Шановні батьки, на сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у відділі освіти адміністрації району (за місцем проживання) дитини, що потребує місця в дошкільному навчальному закладі. Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі під час заповнення форми заяви необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. Якщо необхідно, обраний ДНЗ можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості, – так зазначено на сайті.
Отже, електронний запис ще не означає, що ваша дитина записана до садка. Адже для підтвердження заявки необхідно протягом 10 робочих днів з моменту подання заяви звернутися до відділу освіти (в дошкільному навчальному закладі) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена заявка не відповідатиме оригіналам документів, її анулюють.
Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами – дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.
Пільги під час влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади:
– дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– дітям військослужбовців;
– дітям працівників міліції;
– дітям працівників державної кримінально-виконавчої служби;
– дітям прокурорів та слідчих прокуратури.
Також на сайті журналіст знаходить список мало не всіх ДНЗ в областях. Статистика зареєстрованих дітей змінюється майже щодня. Прогнозована кількість місць на 1 вересня 2014 року за п’ятницю, 22 листопада, – 5931 особа. Станом на вівторок, 26 листопада, цифра помітно змінилася – 6301.
Які дані про дитину потрібно залишити на сайті:
ім’я;
по батькові;
дата народження;
населений пункт;
ДНЗ (пропонують обрати із 50-ти, вказаних у списку);
бажаний рік зарахування (у формі заявки можна реєструватися до 2019 року);
місце народження;
місце реєстрації;
адреса проживання;
серія свідоцтва про народження;
номер свідоцтва про народження;
дата видачі свідоцтва про народження;
електронна копія свідоцтва про народження;
диспансерний облік (вказати «так» чи «ні»);
напрямок обліку;
право на пільги і документ, що їх підтверджує.
Анкета представника дитини (тато, мама чи опікун):
прізвище, ім’я, по батькові, адреса реєстрації та проживання, паспортні дані, телефон та електронна пошта.
Якщо реєстрація успішна, встановлюється статус «Зареєстровано в черзі». Дата та час реєстрації не підлягають зміні за жодних обставин. Як тільки в садку звільнилося місце в групі потрібного віку (або ж є вільним на даний момент), батькам повідомляють в електронному та телефонному режимах про можливість влаштування дитини у садок. Статус реєстрації матиме вигляд «Є можливість зарахування в ДНЗ» і буде запропоноване місце в обраному садочку. Після чого не варто зволікати із подачею документів, бо якщо батьки тривалий час не виходитимуть на зв’язок, їхня дитина автоматично вибуває із черги. Зареєструватися можна тільки один раз в один садочок. Якщо ж черга в обраний садок велика, працівники департаменту освіти можуть запропонувати батькам місце в іншому закладі у цьому ж мікрорайоні.
У випадку, якщо виникла потреба зареєструватися в інший садок (через переїзд до іншого мікрорайону, приміром), в електронному реєстрі є така можливість.
Лише зареєстрований користувач може бачити повну інформацію про дитячий садок. Наприклад, зареєструвавшись, можна дізнатися, що у дошкільному навчальному закладі Полтави (ясла-садок) №2 «Віночок» станом на 1 вересня 201114 року є 70 дітей.
До речі, у Полтаві функціонують 54 дошкільні навчальні заклади різних типів та форм власності (2 – приватні, 1 – відомчий).
У Департаменті освіти і науки Полтавської облдержадміністрації запевняють, що електронна реєстрація – справа виключно добровільна й створена спеціально для зручності самих батьків.
До слова, електронна черга до дитсадочку деяких батьків обурює. До редакції «Кола» звернулася жителька Полтавської області, дитина якої цього року почала відвідувати дитячий садок. Мати стурбована тим, що керівництво дитячого закладу просить у батьків їхні паспортні дані та фото дитини, яке хочуть розмістити в Інтернеті.
– Батьки на сайті можуть переглянути фото того чи іншого дитячого садка, дізнатися, скільки там груп, яка наповненість закладу, – говорить Галина Власюк, заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації. – Електронна реєстрація створена для того, щоб батьки могли заздалегідь записати дитину до ДНЗ.
Головна задача Департаменту освіти і науки, за словами Галини Богданівни, – курування роботи електронного реєстру та одержання звітів про виконану роботу. Про те, які дані батькам пропонують залишати під час реєстрації свого чада, в Департаменті пояснюють так:
– Проблеми щодо того, що потрібно залишати персональні дані, немає, – пояснює Галина Власюк, – звернень чи скарг щодо роботи електронного реєстру не надходило. Щодо того, що потрібно залишати фото дитини, – вперше чую, можливо, відбулися зміни.
Довідково: вартість проекту електронної черги на Полтавщині – 33 тисячі гривень.
З Нового року у дитсадок – тільки через Інтернет
Станом на початок осені на Полтавщині в 101 навчальний заклад можна було зареєструвати дитину через Інтернет. Нині ж кількість садків, до яких можна записати дитину через Інтернет, стрімко зросла. Це можна простежити, перевіривши статистику ДНЗ на сайті електронного реєстру. Там зазначена цифра – 605. А з наступного року освітяни планують охопити усі садочки електронною реєстрацією.
– З 1 січня 2014 року ДНЗ області в усіх районах повинні на 100% перейти на електронну реєстрацію дітей для подальшого їхнього влаштування у дошкільний заклад, – зазначав на одній із прес-конференцій Володимир Мирошниченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.
За словами Галини Власюк, заступника директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, 605 – це усі дошкільні навчальні заклали області.
– В області, звісно, є ще й приватні дитячі навчальні заклади, але ж не можемо їх змусити зареєструвати свої послуги на загальному всеукраїнському сайті, – переконана Галина Власюк. – Але якщо вони захочуть вказати свої дані, то, звичайно, їх внесуть у базу садочків, й батьки зможуть знайти про них інформацію.
Довідка «Кола»: електронну реєстрацію у дошкільні установи практикують уже кілька років у Москві та Варшаві, тоді коли у містах України таке нововведення з’явилося лише цьогоріч.
Електронна черга: плюси
- – Записати дитину через Інтернет у дитячий садок стало простіше, це зручно для батьків, які працюють.
- – Після того, як батьки оформлять запис у дитячий садок через Інтернет, вони отримають індивідуальний код заявки, з допомогою якого можуть стежити за чергою у дитячий сад. Про те , що підійшла черга вашої дитини, батьків інформують по телефону або електронною поштою.
- – Після оформлення заявки на чергу в дитячий садок батькам телефонують і підтверджують появу даних на маля у базі.
Електронна черга: мінуси
- – Навіть якщо ви у черзі під першим номером – це не гарантія того, що завтра у вашої дитини буде місце в дитячому садку. Треба враховувати і пільгові категорії , які, ймовірно, потраплять у заклад раніше за вас.
- – Процес реєстрації може затягнутися на годину, а то й більше.
- – Запис у дитячий садок через Інтернет не викликає довіри у деяких батьків, вони все-одно приходять реєструватися у комісії і вимагають відповідний паперовий документ.
Читайте також
Полтавська міськрада встановила нові ціни на харчування у дитячих садках