В Україні можуть судити заочно: без обвинуваченого та захисту

Новини
17 січня 2014 о 09:541388 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні можуть судити заочно: без обвинуваченого та захисту
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заочного кримінального провадження)".
В Україні можуть судити заочно: без обвинуваченого та захистуЗаконодавчим актом встановлено підстави та порядок здійснення заочного кримінального провадження, – пише Українська правда.

Згідно із законом, заочне кримінальне провадження здійснюватиметься:

– у випадку, якщо підозрюваний чи обвинувачуваний у вчиненні кримінального правопорушення ухиляється від прибуття на виклик до органу досудового розслідування або суду і при цьому здійснення кримінального провадження визнано можливим за його відсутності;

– з урахуванням загальних положень та з дотриманням всіх процесуальних гарантій для підозрюваного чи обвинуваченого.

Документом також встановлено, що особа, щодо якої здійснюється заочне кримінальне провадження має право у будь-який момент прибути для безпосередньої участі у кримінальному провадженні, що має наслідком його здійснення у загальному порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Законом з метою недопущення порушення прав та свобод підозрюваного чи обвинуваченого передбачено, що під час здійснення заочного кримінального провадження участь захисника такої особи є обов'язковою.

Актом встановлено, що доведення особою факту, що вона не змогла прибути на судовий виклик з поважних причин чи не змогла повідомити про причини неприбуття з поважних причин, є безумовною підставою для скасування судового рішення, ухваленого за результатами заочного кримінального провадження.

Згідно із законом, підозрюваному чи обвинуваченому, крім спрощеної процедури оскарження судового рішення, ухваленого за результатами заочного кримінального провадження, гарантується право на оскарження такого рішення в апеляційному порядку.

Зміни внесено й до Кримінального процесуального кодексу України.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter