5 травня в актовому залі УМВС зібралися шестеро кандидатів на посаду начальника УМВС України в Полтавській області, представники громадськості та преси.
Мета – знайомство з людиною, яка очолюватиме у непростий для країни час обласну міліцію. Це – свого роду зачатки процесу люстрації в країні. Хоча і до сьогодні відповідний закон не прийнятий. Кандидатури подавалися до 24 квітня і затверджені Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим: Олег Ворона, Іван Корсун, Владислав Ліщенко, Ігор Савченко, Богдан Тиводар, Олександр Шило.
Із самого початку один із кандидатів самоусунувся. Як виявилося, Олександр Шило, який зараз є заступником начальника УМВС–начальником кримінальної міліції, не подавав свою кандидатуру на цю посаду. Ще один кандидат – Олег Ворона – не приїхав.
Знайомитися із кандидатами прийшли близько півсотні людей. Серед них голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук, його заступник Роман Чабановський та народний депутат Юрій Бублик.
Модератором зустрічі виступив координатор Люстраційного комітету Полтавщини Юрій Романов. Кожен кандидат під час виступу мав розповісти про себе, своє бачення реформування органів внутрішніх справ на місцях та робочого процесу.
Найцікавіша частина зустрічі – відповіді на запитання людей. Вони абсолютно по різному реагували на виступи і задавали найбільш делікатні питання: де живуть, скільки дітей, яка машина, як реагуватимуть на конкретні проблеми (наприклад, видобування газу на Полтавщині, «кумівство» в органах внутрішніх справ). Подекуди люди перебивали один одного. регламентом було визначено по п’ять запитань кожному кандидату, але практично кожному давали висловитись. Через розбіжності в поглядах між представниками громади виникали суперечки і ледве не дійшло до бійки: активіст обізвав жінку і вона почала вимагати вигнати його із залу. Врегулювати конфлікт вдалося представникам самооборони та Романові Чабановському.
Найбільш схвально сприйняли представлення Богдана Тиводара, який раніше був начальником УСБУ у Закарпатській області. Він висловив готовність вести прозору кадрову політику, нести персональну відповідальність за колег, обговорювати рішення з громадськістю, звітувати перед громадою. Крім того він має досвід боротьби з проявами сепаратизму.
Найбільше питань було до начальника Київського райвідділу міліції Владислава Ліщенка. Громада висловила зауваження щодо роботи відділу, адже відомі факти, коли працівники брали хабарі у наркозалежних, неналежним чином проводили допити та інші.
Олександра Ковжогу, керівника управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю в Полтавській області, взагалі не захотіли слухати до кінця. Громаді дуже не сподобалося, що людина, яка займається антикорупційною діяльністю, має «Джип Туарег».
Основною думкою виступу Ігоря Савченка було те, що начальником міліції повинен бути той, кого знає особовий склад та довіряє. Ця думка була кардинально протилежною тезі з виступу Тиводара, який впевнений, що саме відсутність зв’язків у Полтаві дозволить краще виконувати роботу. Ігор Савченко зараз – заступник начальника УМВС України в Полтавській області.
Виконуючого обов’язки начальника обласної міліції Івана Корсуна залишили на закуску. Він у свою чергу вкотре розповів про пророблену роботу на посаді та можливості подальшого реформування. У відповідь на його виступ Юрій Бублик зазначив, що доповідь Корсуна більше схожа на подання на посаду Міністра внутрішніх справ.
Детальніше про виступи та біографії кандидатів на посаду начальника УМВС області читайте на сайті згодом.