Податок на благодійність не платитимуть лише зареєстровані волонтери

Влада
Надія Труш29 квітня 2015 о 14:331068 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Податок на благодійність не платитимуть лише зареєстровані волонтери
Волонтери, які допомагають українським військовим, не сплачуватимуть податку. Якщо ж не встигнуть витратити кошти у визначений термін – гроші підуть у держбюджет.

волонтериЯкщо волонтери не встигнуть витратити кошти у визначений термін – гроші підуть у держбюджет. фото lvivnews.info

Звістка про те, що волонтери змушені будуть платити податки на все,
що збирають на потреби інших людей і військових зокрема, викликала хвилю обговорень і протестів. Волонтери усієї України навіть страйкували проти податку, який нібито мала накласти на них держава – 20% від вартості допомоги.

У відділі комунікацій ГУ ДФС у Полтавській області дали роз’яснення щодо скандального податкового нововведення.

Згідно з змінами в Податковому кодексі, не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів АТО, для надання благодійної допомоги на користь учасників бойових дій АТО, масових акцій громадського протесту, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження (під час акцій, які тривали з 21 листопада по 28 лютого 2014 року та 2 травня 2014 року в Одесі), членів їх сімей, фізичні особи, які мешкають або мешкали на території проведення АТО або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.

При цьому благодійна допомога може надаватися як безпосередньо особам, так і через:

- Міноборони;
- Нацгвардію;
- СБУ;
- Службу зовнішньої розвідки;
- Адміністрацію Державної прикордонної служби України;
- МВС;
- Управління держохорони України;
- Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
- через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з'єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету).

Правила нових податків застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками - фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції. Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію, йдеться у Податковому кодексі.

Кошти, які отримують благодійники на благодійні цілі, але не використані у визначений строк, повинні бути перераховані до держбюджету.

Благодійники – юридичні особи та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, у разі нарахування сум зазначених доходів, зобов’язані подавати протягом 40 днів після закінчення кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

До слова, Наталя Яресько, Міністр фінансів України у Всеукраїнських ЗМІ говорила: попри те, що закон набув чинності, механізму його реалізації поки що немає.

До теми: Полтавські волонтери проводять акцію «Футболка на фронт»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter