Суть дослідження полягала в тому, аби дати незалежну оцінку відповідям на запити до виконкомів міськрад, райдержадміністрацій, облради, облдержадміністації.
Загальна кількість розпорядників інформації, до яких надсилалися запити на доступ до публічної інформації по Полтавській області склала 42. Проте 6 із них відповіді не надали взагалі.
Запити містили три запитання. Два з яких стосувалися бюджетних, а одне позабюджетних коштів.
За результатами дослідження, міські виконкоми обласного та районного значення Полтавської області мають найвищий рівень відкритості – набрали 57 балів із 70 можливих (81 %).
Далі йдуть райдержадміністрації (без урахування Полтавської РДА) – вони мають індекс відкритості 93 балів із 120 можливих (78 %).
На третьому місці за рівнем відкритості – Полтавська облрада, Полтавська ОДА, Полтавська РДА та виконавчий комітет Полтавської міськради. Сукупний індекс відкритості – 15 балів із 20 можливих (75 %).
Відкритість влади визначали шляхом додавання балів оцінки відкритості влади (від «0» до «5»). Відповіді на запити на доступ до публічної інформації оцінювалися за критеріями, посилання на які прописані в законі «Про доступ до публічної інформації», серед них:
– Наявність відповіді;
– Своєчасність надання відповіді;
– Повнота відповіді у рамках бюджетних;
– Повнота відповіді у рамках позабюджетних коштів;
– Надання відповіді у запитуваній формі.
Найбільш поширені помилки розпорядників інформації – несвоєчасне надання відповіді та відмова у наданні інформації.
Також читайте
Засудження чиновника за корупцію стало можливе завдяки журналістському розслідуванню