Процес декомунізації в Лубнах розпочався задовго до ухвалення відповідного закону Верховною Радою. Починаючи із минулого року, в місті перейменували близько 16 вулиць, серед яких і вулиці Леніна та Карла Маркса. Ще 2014 року прибрали пам’ятники Леніну та Кірову.
Нині процес продовжується. Як зазначили в Лубенській міській раді, до обговорення подальшої долі пам’яток радянської доби активно залучають громадськість. Приводом для чергового зібрання, у якому взяли участь близько 200 містян, стало сплюндрування пам’ятника Василю Чапаєву. Його на початку листопада невідомі обписали нецензурними висловами.
– Ми законослухняні посадовці й виконуємо закон «Про декомунізацію». Усе зараз знаходиться на обговоренні відповідно до розпорядження міського голови. Пам’ятників Леніну у нас немає, його зняли ще 2014 року, як і пам’ятник Кірову. Доля пам’ятників іншим діячам вирішується у встановленому порядку, – розповіла Віта Коваленко, начальник відділу інформаційної діяльності і комунікації з громадськістю. – Достеменно сказати, чи будуть ті чи ті вулиці перейменовані, ми не можемо, адже знову ж таки йде обговорення із громадськістю.
Читайте також: Міліція розшукує тих, хто пошкодив дошку генералу Ватутіну
Проте долю пам’ятника Чапаєву, вірогідно, вирішили остаточно: громада висловилася проти знесення, адже, перш за все, його постать асоціюється з історією 25-ї стрілецької дивізії імені В. І. Чапаєва, яка у повоєнні роки дислокувалася в Лубнах. На зборах громади, у яких взяли участь учасники АТО й ветерани 25-ї дивізії, ухвалили резолюцію про недопущення політизації процесу декомунізації в місті, сварок на цьому ґрунті.
Нагадаємо, що полтавський міський голова відмовився виконувати закон «Про декомунізацію»