На площі біля Полтавської облдержадміністрації сьогодні, 1 липня, відкрили арт-інсталяцію "Невидимі". Виставка, присвячена проблемі торгівлі людьми, триватиме до 26 липня.
На деяких із "сірих чоловічків" написані життєві історії українських заробітчан, які прагнули за кордоном заробити та знайти краще життя. Серед таких історій є кілька дитячих. Організатори розповідають, що нині більше зустрічається не сексуальне рабство, а трудове.
– Інсталяція називається "Невидимі", тому що серед нас дуже багато постраждалих від торгівлі людьми, які про це не говорять і часто залишаються невидимими, – розповідає одна із організаторів акції Катерина Арданьян, заступник координатора Програми протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. – Зі всієї України, за нашими даними, від торгівлі постраждали 120 тисяч українців. І ризики потрапити у сферу торгівлі людьми є у мешканців усіх областей України.
Катерина говорить, що однією із причин, чому люди потрапляють на гачок – економічна ситуація у державі.
– Власне, сама натура українців сприяє тому, щоб шукати якісь інші можливості для себе.
Міжнародна організація з міграції уже презентувала інсталяцію "Невидимі" у Києві, Львові, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Одесі, Харкові. Після Полтави планують показати "Невидимих" і у інших регіонах. Кажуть, на меті – показати та розповісти про масштаби торгівлі людьми усій Україні.
На запитання, звідки кошти на виготовлення більше сотні силуетів, відповідають: допомогли міжнародні благодійники.
– Це міжнародні донорські установи, які підтримують протидію торгівлі людьми. Зокрема, кошти виділило Міністерство зовнішніх справ Норвегії, Швейцарське Бюро розвитку та співробітництва, Міністерство закордонних справ Канади, Агентство розвитку та співробітництва США, – говорить Катерина Арданьян.
Зокрема, у Полтавській області міліціонери займаються справою жінки, яка вербувала людей для вивозу їх закордон. Проводиться кримінальне провадження. Уже встановлено 5 потерпілих.
Нагадаємо, два роки тому на Полтавщині жінка з вагітною донькою просила міліціонерів врятувати їх з рабства. Протягом 2012-2013 року жінку та 17-річну доньку незаконно утримували в рабських умовах в одному із сіл Диканського району. Їх примушували працювати на сільськогосподарських роботах по 16 годин на добу. Мати і донька жили у жахливих умовах, без грошей, їжі та документів.
Журналістка "Кола" на власному прикладі розповідає полтавцям про те, як закордоном, зокрема, у Польщі, ставляться до заробітчан-українців.
До теми: У Кременчуці затримали чоловіка, який викрав людину