Закон про декомунізацію: паспортні дані можна не міняти

Суспільство
Андрій Іванов19 листопада 2015 о 11:351554 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Закон про декомунізацію: паспортні дані можна не міняти
Ірина Пашко, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області, пояснила на прес-конференції важливі аспекти закону про декомунізацію.

Закон про декомунізацію: паспортні данні можна не мінятиФото nazarbo.blogspot.com

19 листопада в облдержадміністрації відбулася прес-конференція з приводу виконання в області Закону «Про декомунізацію».

– Якщо вулицю на якій ви живете перейменували, то реєстрацію у паспорті змінювати непотрібно, - розповіла Ірина Пашко. – Це можливо зробити пізніше, наприклад, коли буде зміна фотокартки. І це ніяким чином не вплине на процес голосування. На виборчих дільницях усі будуть проінформовані та створений спеціальний реєстр старих та нових назв вулиць. Наприклад, якщо особа жила на вулиці Леніна, а її перейменували у, скажімо, Сонячну, а у вас в паспорті стара назва, ця людина зможе проголосувати.

Під час продажу нерухомого майна, яке знаходиться на перейменованій вулиці, відповідні зміни у документації будуть проводитися безкоштовно. Таблички та вказівники з назвами вулиць будуть змінювати поступово.

Згідно із законом, якщо громада не скористалася своїм правом перейменувати вулицю чи місто, це зробить мер чи сільський, або селищний голова. Якщо ж і він не захоче – голова ОДА, а у разі, якщо очільник області не виконає завдання – усе перейменовуватиме Верховна Рада. Щоправда, при цьому громадяни та місцеві керівники втрачають право вибирати нову назву.

Загалом у Полтавській області під дію закону підпадають 96 вулиць та шість пам’ятників. А от, наприклад, нагороди радянських часів – законні.

Читайте також: Олександр Мамай не буде перейменовувати вулиці

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter