У суботу (31 травня), у переддень святкування Дня захисту дітей, фіналісти конкурсу "Колобкова майстерня" відвідали етнокультурний комплекс "Весела садиба", що знаходиться в с.Веселівка Диканського району.
Незважаючи на дощову погоду, фіналісти змогли оцінити красу комплексу з його архітектурними будовами та долучилися до такого ремесла, як гончарство. Звичайно ж час іде і з глини вже виготовляють не лише глечики та тарілки, а й більш сучасні вироби: елементи декору, сувенірну продукцію...Один із таких сучасних виробів і запропонувала виготовити дітям майстриня Жанна.
Майстер-клас з виготовлення "Зайчика з морквинкою" з глини.
Замовлення майстер-класів у "Веселій садибі" поблизу Диканьки.
Кожний учасник отримав шматок глини, мочалочку і всі із задоволенням взялись за роботу.
На перший погляд, робота здавалась не такою і важкою,та процес показав, що не все так просто. Майстриня детально роз'яснювала як створюється та чи інша частинка виробу, як вона кріпиться з допомогою води, як надається правильна форма деталям.
Робота тривала більше години. Завершальним етапом було створення за допомогою стеки (дерев'яної палички із округленим з одного боку і загостреним з іншого боку кінцями) очей, рота та вус у новоствореного зайчика.
І от зайці готові! Залишилося їх тільки підсушити. Кожний майстер забрав свій виріб додому.
Роботи всіх учасників конкурсу "Колобкова майстерня" можна переглянути в рубриці учасники.
Та на цьому спілкування з майстринею не закінчилося. Вона розповіла цікаві історії про створення деяких гончарних експонатів, які представлені на полицях.
Наприклад, про горщики-двійнята, ними традиційно носили їжу чоловікам, що працювали цілий день в полі. В цей горщик вміщалась перша й друга страва разом і вивільнялась друга рука.
|
|
Про пасківниці (в яких випікали паски) та банки з глини (аналоги сучасних склянних банок), про декорування виробів, гравіювання та розписи. Потім вся увага учасників була сконцентрована на гончарне коло, на якому і створюються такі шедеври.
Кожний фіналіст мав змогу створити свій власний виріб довільної форми і таким шансом скористались усі.
|
|
|
|
Сувеніри з майстерні "Веселої Садиби" додому привезли всі.
|
|
|
|
Після плідної праці на фіналістів чекали пригощання від кухарів етнокультурного комплексу.
Отримавши масу приємних вражень, переможці конкурсу "Колобкова майстерня" повернулися до міста. Та на цьому їхня участь у нашому проекті не закінчилась. Кожний з них представе свій майстер-клас на довільну тему. Ці майстер-класи зможете побачити в газеті "Коло" на сторінці "Колобок", на сайті kolo.poltava.ua та на сторінці "Колобкова майстерня" у мережі фейсбук.
Дякуємо всім дітям за участь у конкурсі.