Українські паралімпійці: жодного дня без нагород

Андрій Іванов14 вересня 2016 о 17:362554 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Українські паралімпійці: жодного дня без нагород
14-і Паралімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро перетнули свій екватор.

Українські паралімпійці: жодного дня без нагородФото з соцмереж

Українці у своєму доробку мають приголомшливий результат, що постійно оновлюється: 72 медалі (27 золотих, 21 срібна, 24 бронзові). Цікаво, що лише 12 медалей залишилося завоювати паралімпійцям до результату нашої команди в Лондоні – 2012, у тому числі ще 5 золотих медалей. Наразі Україна впевнено утримує третю позицію в Ріо за кількістю золотих нагород та за загальною кількістю медалей: Китай (63 золоті, 51 срібна, 33 бронзові) та Великобританія (34 золоті, 18 срібних, 22 бронзові) посідають перше та друге місце відповідно.

Важливу участь у тріумфальній ході українських спортсменів узяли і представники Полтавщини. У перший день змагань у плаванні на дистанції 100 метрів на спині чемпіоном став Євгеній Богодайко. А полтавка Хруль Оксана на такій самій дистанції серед жінок здобула «бронзу». Потім ці двоє взяли по срібній нагороді. Євген ще здобув «бронзу» у складі змішаної естафетної четвірки 4×50 метрів. А ще «срібло» на 50 метрів батерфляєм. Також він здобув «золото» на дистанції 200 метрів комбінованим стилем. Титулований плавець Дмитро Виноградець уже має у своїй скарбничці «срібло» та «золото» на 50-метрівках вільним стилем та на спині. Ще один плавець із Полтавщини Ярослав Денисенко здобув два «срібла» на дистанціях 200 та 400 метрів вільним стилем. Штовхальник ядра, кременчужанин Роман Данилюк завоював «бронзу» Паралімпіади.

Несподіванка Паралімпіади

На Паралімпіаді в Ріо четверо учасників забігу на півтори тисячі метрів показали кращий час, ніж переможець Олімпійських ігор у Ріо у цій дисципліні Меттью Центровіц із США, про це повідомляє «ВВС Україна».

Центровіц на Олімпіаді-2016 завоював «золото» на цій дистанції, показавши час 3:50.00. Він став першим за 108 років американцем, який переміг на Олімпіаді в бігу на 1,5 тисячі метрів.

Переможець забігу на Паралімпіаді серед атлетів із порушенням зору (категорія T13) Абделлатіф Бака з Алжиру подолав дистанцію за 3:48.29. Його співвітчизник Фуад Бака, який прийшов до фінішу четвертим, показав час 3:49.84.