ТОП-10 найбагатших іноземців, які відкрили бізнес в Україні

Гроші
Валентина Зайченко8 жовтня 2010 о 18:021101 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 ТОП-10 найбагатших іноземців, які відкрили бізнес в Україні
Найбагатшим іноземцем, що створив свою бізнес-імперію на теренах України названо Мохаммада Захура - власника компанії ISTIL Group, статки якого оцінюються до мільярда доларів.

Найбагатшим іноземцем, що створив свою бізнес-імперію на теренах України названо Мохаммада Захура Фото: ledi.in.uaНайбагатшим іноземцем, що створив свою бізнес-імперію на теренах України названо Мохаммада Захура Фото: ledi.in.ua Найбагатшим іноземцем, що створив свою бізнес-імперію на теренах України названо Мохаммада Захура - власника компанії ISTIL Group, статки якого оцінюються до мільярда доларів.

Англомовна газета Kyiv Post склала список найбагатших іноземців, які покинули свою батьківщину і зайнялися бізнесом в Україні.

Так, згідно з рейтингом газети, перше місце зайняв Мохаммад Захур, чий статок складає від 550 млн доларів до мільярда. В його компанію ISTIL Group, серед інших активів, входить і сама газета Kyiv Post. Захур приїхав в Україну в 1974 році - вчитися на металурга в Донецьку.

На другому місці виявився Томаш Фіалу, керуючий директор інвестиційної компанії Dragon Capital. Його статок оцінено в 100 млн доларів. Топ-менеджер, що народився в чеському місті Брно, приїхав в Україну у віці 22 років, в 1996-му.

Етнічний українець Богдан Батрух, що народився в Польщі, із статком в 83 млн доларів, в рейтингу газети зайняв третє місце. Перший раз він відвідав Україну як бізнесмен в 1992 році, а в 1994 почала працювати його компанія по дистрибуції фільмів. Зараз Батрух контролює 15 кінотеатрів по усій Україні, відомих під брендом "Кінопалац".

Четвертий рядок в рейтингу поділили між собою партнери Майкл Дон і Бені Голані з капіталом в 46 млн доларів. Дон народився в Києві, але пізніше став американцем, а в 1996 році, повернувшись із США, він з ресторатором Голані відкрив перший в Києві класичний американський стейк-ресторан Uncle Sam's American&Bistro. Нині партнери контролюють одну з найбільших українських ресторанних мереж – "Мировая карта".

У 1990 році, продавши свій бізнес в Міннесоті, США, Девід і Деніел Свіри інвестували мільйон доларів в Україну. Вони зайнялися тут аграрним бізнесом, і нині накопичили капітал в 31 млн доларів.

На шостому місці в рейтингу опинилися шведи Джоан Боден і Карл Стурен, які в 1995 році змогли залучити інвестиції і заснувати компанію "Чумак" (зараз один з найбільших виробників харчування в Україні). Їх статок оцінюється в 26 млн доларів.

Сьомий рядок віддано Ержи Конику з капіталом 24 млн доларів. Бізнесмен, що народився в Кракові, почав свій бізнес в Україні продаючи квіти, і вже до 2005 створив одну з найбільших з компаній, яку успішно продав. Також він займається комерційною нерухомістю. Крім того, Коник побудував у Львівській області завод по виробництву презервативів (бренд Perfekt).

Ресторатори Роберт Кеніг і Фалк Небігер виявилися на восьмому місці. Їх капітал оцінено в 23 млн доларів. Американські бізнесмени володіють в Україні мережею закусочних „Містер Снек", а також рядом відомих бутиків.

Дев'яте місце в рейтингу зайняв американець Джед Санден, чиї активи оцінено в 16,5 млн доларів. Власник одного з найбільших в Україні медіа-холдингів - KP Media, почав свій бізнес в Україні з того, що в середині 90-х відкрив англомовну газету - Kyiv Post. Втім, влітку 2009 року бізнесмен продав газету номеру один в рейтингу - Мохоммаду Захуру.

ТОП-10 найбагатших інвесторів замикає американець Джозеф Лемір із статком в 12-15 млн доларів. Свій бізнес в Україні він почав на радіо - в середині 90-х. Зараз Лемір - власник компанії Gala Radio.

За матеріалами tsn.ua

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter