Нагадаємо, з 19 жовтня у Полтаві стартує сьомий сезон Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Фільми покажуть у школах та інститутах Полтави.
Відкриті покази будуть проходити з 22 по 24 жовтня у приміщенні Спілки письменників по вулиці Соборний майдан, 15.
– У програмі фестивалю можливі зміни, фільми ще продовжують надходити до нас, – розповіла Наталія Кірячок, координатор міжнародного фестивалю документального кіно у Полтаві.
До спеціальної програми увійшла добірка фільмів «Україна в фокусі» відомої режисерки Олени Фетисової.
Крім цього, полтавці зможуть побачити добірку документальних фільмів «Юні герої». ЇЇ організатори фестивалю називають унікальною, адже нині, за їх словами, документальні фільми для дітей є рідкістю. Docudays UA пропонує українським дітям познайомитися з їхніми ровесниками з Польщі, Нідерландів і Данії. Ці історії не завжди мають щасливий фінал, але вони реальні. Глядачі впізнають у героях себе, разом із ними вони переживають радість і розчарування Діти розуміють, що їхні однолітки у всьому світі переживають те саме, що й вони, – і це їх об’єднує.
22 жовтня, 15.00
Убивство напередодні весни / Білорусь / 2010 /
Режисер: Вольга Нікалайчик
33-річна активістка із захисту прав людини Яна Полякова наклала на себе руки в маленькому шахтарському містечку. Місцеві органи влади і КДБ систематично переслідували самотню молоду жінку за активне протистояння цивільним і політичним діям. Вони використовували найрізноманітніші методи знущань, зокрема психологічний тиск
23 жовтня, з 11.00 до 18.00
Збірник документальних фільмів «Юні герої»
1. Дівчата/ Режисер / Менна Лаура Меєр
2. Хлопці/ Режисер / Менна Лаура Меєр
3. День, коли я вирішив стати Ніною
Режисер: Інґеборґ Янсен
Ґвідо – одинадцятирічний хлопець, який зовсім не хоче бути хлопцем. Він не любить футболу і віддає перевагу теревеням із однокласницями. Власне, він почувається радше як дівчина. І одного дня Ґвідо вирішує стати Ніною.
Тепер друзі та родина мусять змиритися з цим.
(Перша премія, Кінофестиваль для дітей в Аубурні)
4. Хімія / Польща /
24 жовтня, з 11.00 до 18.00
1.Ретроспектива від Сергія Буковського
Знак тире
Дах
2. До болю/ Польща / 2008
Режисер: Марчін Кошалка
Це історія самотнього 53-річного психіатра, котрий живе зі своєю аж надто дбайливою матір’ю. Коли в його житті з’являється «інша» жінка, розпалюється конфлікт. Єва пробуджує чоловіка в чоловікові, котрий багато років утримувався від сексу. Натомість його матір кричить: «Прокинься, тобі п’ятдесят три!»
3. Любіть мене будь-ласка/ Росія / 2010
Режисер: Валерій Балаян
19 січня 2010 року минув рік від дня безпрецедентного розстрілу в центрі Москви адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової. Фільм Валерія Балаяна присвячений насамперед Насті Бабуровій, талановитій дівчині з Севастополя, життя якої обірвала куля кілера-нациста. Герої фільму – друзі й близькі Насті, її колеги.
5. Бірма ВЖ
18 жовтня о 13.00 у приміщенні Інституту післядипломної освіти відбудеться прес-конференція організаторів заходу. Журналістам також покажуть документальний фільм.