У Полтаві перевірили солодкі газовані напої – порушень не знайшли

Новини
Валентина Зайченко19 листопада 2010 о 12:391114 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві перевірили солодкі газовані напої – порушень не знайшли
Держінспектори державного підприємства «Полтавастандартметрологія» перевірили трьох оптових торговців безалкогольними напоями.

Фото з www.eurolab.uaФото з www.eurolab.ua

За повідомленням керівника «Полтавастандартметрології» Віктора Мирунко, перевірялися партії сильногазованого напою «Сітро» виробників «Оболонь» та «Мастер Фрут»,  та соковмісних напоїв «Апельсин – Фрутс» та «Лимонад – Фрутс» (виробник «Аквапласт»).

Усі вони відповідали вимогам чинних нормативних документів.

Але фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» все одно радять не зловживати подібними напоями. Кілька порад та важливих фактів від спеціалістів:

  • звертайте увагу на колір напою. Якщо він надто яскравий, це свідчить про наявність синтетичних барвників. Особливо небезпечні для дитячого організму шість із них: Е122 - азорубін, штучний червоний барвник, Е102 - тартразин, штучний жовтий барвник, Е133 - штучний синій барвник, Е104 – хіноліновий штучний жовто-зелений барвник, Е110 – штучний помаранчево-жовтий барвник, Е124-Понсо 4R штучний пурпурно червоний барвник (потужний канцероген).

  • Щоб перевірити, чи натуральне забарвлення у напою чи штучне, можна  прокип’ятити напій з ложкою соди (метод підходить для коричневих, зелених чи жовтих напоїв). Натурально забарвлений напій змінить своє забарвлення на буре. Коли цього не станеться – перед Вами «досягнення» хімічної промисловості.

  • Консерванти  Е 211(бензоат натрія) та Е 202(сорбіт калія) можуть призвести до порушення обміну речовин і сприяють ожирінню. Продукти, які містять ці консерванти, не рекомендується вживати астматикам і людям, чутливим до аспірину. Це може призвести до виникнення запальних процесів та виразки.

  • Чим менший термін зберігання напою, тим краще. Бажано хоча б від трьох до шести місяців.

  • понаднормове вживання солодких газованих напоїв може призвести до цукрового діабету, ожиріння, хвороб серцево-судинної системи, авітамінозу та інших хвороб.  Людина може споживати без остраху 10 чайних ложок цукру на день, але не більше. Саме таку дозу містять 200 мілілітрів солодкої газировки. Вже через 20 хвилин після випитої склянки газованих солодощів, у Вас підскочить рівень інсуліну в крові, а печінка почне переробляти цукор в жири. Це прямий шлях до цукрового діабету.

  • «дієтичні» солодкі напої можуть викликати маніакальну депресію. Низька кількість калорій, як правило, досягається за рахунок штучних підсолоджувачів аспартам (Е-951) та ацесульфам-К (Е-950).  Аспартам є джерелом фенілаланіну. Фенілаланін, який міститься в цьому цукрозаміннику, змінює поріг чуттєвості нервової системи та зменшує запаси сіротоніну («гармона радості»). Отже, якщо вживати продукти з аспартамом у великих дозах, це може посприяти розвитку маніакальної депресії, нападів паніки, злості та агресивності. При нагріванні до +30 градусів аспартам розкладається із утворенням високотоксичного метанола і канцерогену формальдегіда, який за класифікацією належить до тієї ж групи речовин, що й миш’як та сінільна кислота - смертельні яди.

  • Лимонна(Е330), яблучна(Е296) та ортофосфорна (Е338) кислоти негативно впливають на зубну емаль та кістки людини, вимиваючи з них кальцій.

  • Запивання їжі холодними газованими напоями призводить до гниття в кишківнику. Крім цього, час перебування їжі у шлунку скорочується і відчуття ситості швидко зникає. Через що людина часто їсть і може захворіти на ожиріння.