– Те, що відбувається зараз у нас в Полтаві, а може і в Україні, це просто звичайна паніка. Ніяких нормативних документів та наказів останнім часом щодо зміни відпуску лікарських засобів Міністерство охорони здоров’я не видавало, – повідомив Сергій Котов. – МОЗ лише підготувало проект наказу, який ще ніде не зареєстрований і взагалі невідомо, чи буде прийнятий. Цим наказом, можливо, будуть внесені зміни до вже існуючого наказу №360 від 2005 року. Зміни, якщо наказ буде виданий, будуть стосуватись оформлення рецептурного бланку виключно на рецептурні лікарські засоби. Плануються зміни по кількісному відпуску та дозуванню специфічних медичних препаратів, яких і зараз немає у вільному доступі.
Як сказав Сергій Котов, не потрібно створювати штучний ажіотаж навколо ліків і скуповувати їх в аптеках.
– Так само було з сіллю, і іншими речами, які полтавці у паніці розкуповували. Різниця у тому, що сіль може зберігатися довго, і через 10 років полтавська господиня зможе засолити ними огірочки. А ось у ліків термін придатності обмежений. Один-два роки і все. Тому немає сенсу скуповувати ліки у великих кількостях. Тим більше, що ті ліки, які відпускались без рецептів, так і будуть відпускатися. Як було 30-го листопада, так залишилось і 1-го грудня. Нічого не змінилося!, – сказав Сергій Котов.
Попри все Сергій Олександрович порадив обговорювати з лікарями навіть прийом безрецептурних засобів.
– Адже навіть такі засоби як анальгін та аспірин мають багато побічних ефектів і можуть призвести навіть до виразки шлунку. І коли вживання цих препаратів не обов’язкове, то краще їх не вживати або замінити іншими. Це вам підкаже лікар. Зараз навіть у всіх віддалених районах є лікарі амбулаторії сімейної медицини, які кожного дня працюють. Тому немає ніяких проблем звернутись до лікаря за консультацією та рецептом, якщо той потрібен, – зазначив Сергій Котов.