Вдома боротись із синцями допоможуть банани

Здоров'я
Надія Труш2 грудня 2010 о 13:262949 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Гематоми, або «синці» можуть виникнути у будь-якому віці під час травмування Гематоми, або «синці» можуть виникнути у будь-якому віці під час травмування чи коли людина має захворювання крові.

Про різновиди гематом і лікування розповів завідуючий полтавським обласним травматологічним відділенням Віталій Малик.

– Гематоми бувають різних видів і ступеню тяжкості, – розповів Віталій Данилович. – Виникають під час травм у ДТП, при падінні з висоти. Часто можливе травмування в побуті.

Травма може виникнути у школярів, наприклад, під час особливої активності на уроці фізкультури.

За словами лікаря, найбільш схильні до утворення гематом люди похилого віку. Це пояснюється захворюванням м’язів та суглобів.

При появі гематоми необхідний медичний огляд

Звичайна підшкірна гематома – синець – найчастіше виникає під час побутових травм. Зовні спочатку має синьо-сизе забарвлення, через деякий час змінює забарвлення на жовті, зелені й рожеві відтінки. На місце пошкодження прикладають холод і тугу пов’язку. Це робиться для попередження подальшого розвитку гематоми. Для зменшення болісних відчуттів приймають анальгетики. Але краще, якщо їх призначить лікар.

– Якщо гематоми великих розмірів, необхідно звернутися до лікаря, – радить Віталій Данилович. – Медичний огляд необхідний для класифікування різновиду пошкодження. У деяких випадках необхідне оперативне втручання.

– Коли травмуються м’язи і судини, виникає міжм’язова гематома, – розповів травматолог. – Частіше таке трапляється у старших людей, які мають проблеми зі згортанням крові чи молодих із такими проблемами.

Складність гематоми визначить комп’ютерний томограф

– Лікують гематоми за такою схемою: перші три дні прикладають холод, потім спеціальну електрогрілку, – каже Віталій Данилович. – Чергування холоду з сухим повітрям допоможе швидше позбутися неприємних болісних відчуттів і зменшить набряки.

У якості холодного на місце удару можна прикласти лід, змочену холодною водою тканину.

Фізіотерапевтичні процедури не варто робити самостійно вдома, це може лише зашкодити. Але ці процедури в умовах поліклініки допомагають швидше позбутись болісних відчуттів та одужання загалом.

Часто люди в домашніх умовах намагаються ужити якихось заходів, щоб синець швидше зійшов, адже, окрім болю, це ще й зовнішня вада. Та не варто забувати, що, користуючись методами народної медицини, варто проконсультуватися з лікарем.

При сильних ушкодженнях м’язових тканин і органів виникає гостра травматична так звана субдуральна гематома. У такому випадку призначається екстрене медичне втручання. Гематому видаляють, якщо вона має товщину більше одного сантиметра. Це визначається за допомогою комп’ютерного томографа. Потім хворому призначають інтенсивну терапію і контроль рівня внутрішньочерепного тиску. За необхідністю, призначають інші медичні процедури.

Заспокоїти біль і зняти почервоніння допоможе подорожник, банани та господарське мило

Вдома можна скористатися деякими рецептами народної медицини. Корисно прикладати до хворого місця свіже листя подорожника. Або зробити з нього подрібнену суміш. Допоможе зняти болісні відчуття капустяний листок. Але перед цим його треба ретельно промити під проточною водою. Ще можна прикладати на півгодини до хворого місця сиру картоплю чи шкіру свіжого банана.

Довідка «Кола»

Гематома – скупчення крові при закритих і відкритих пошкодженнях органів і тканин з розривом або пораненням судин.

Комп’ютерний томограф – спеціальний прилад для дослідження внутрішніх органів людини із використанням рентгенівського випромінювання.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter