– З 1 грудня інспекторський склад Полтавського міського управління та підпорядкованих підрозділів проводять профілактичну роботу аби уникнути нещасних випадків через неякісні піротехнічні вироби, – розповів Віталій Шкаревський, начальник центру пропаганди ГУ МНС України в Полтавській області. – Інспектори ДПН на ринках та у торгівельних закладах міста проводяться рейди по виявленню незаконної торгівлі петардами та іншими вибухонебезпечними піротехнічними виробами. На даний час фактів реалізації такої продукції виявити не вдалося.
Кожен виріб повинен пройти ряд випробувань, і тільки після їх проходження видається сертифікат. Усі бажаючі мають право ознайомитися з документацією на побутові піротехнічні вироби у Державному комітеті України з питань технічного регулювання та споживчої політики, в органі сертифікації, а також у виробників даної продукції.
Крім того, на продукції повинна бути інструкція по використанню на державній мові, умови зберігання та утилізації, а також вказані небезпечні зони для її використання.
Якщо у вас немає навичок користування піротехнікою, то не варто купувати великі та не дуже зрозумілі вироби – краще перейти до них маючи вже відповідний досвід.
Вибираючи товар, необхідно звернути увагу на її зовнішній вигляд – чи немає пошкоджень корпусу. Перед використанням обов’язково уважно прочитати інструкцію та вибрати місце для феєрверку. Потрібно щоб це була відкрита територія, подалі від дерев, будівель та вибухо-пожежонебезпечних об’єктів.
Забороняється: - носити піротехнічні іграшки в кишенях; - спалювати їх у багатті; - розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам; - працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані; - палити працюючи з піротехнікою; - користуватися відкритим вогнем у приміщенні, де зберігаються піротехнічні вироби; - розташовувати піротехнічні вироби біля електричних та опалювальних приладів; - залишати піротехніку без нагляду або доручати нагляд за нею дітям; - допускати ігри дітей з піротехнічними виробами.