Як доглядати за волоссям взимку та правильно підібрати головний убір, дізнавалося «Коло».
Головний убір захищає волосся від морозу. Але не варто носити занадто тісний, це перешкоджає нормальному кровообігу. Волосся перестає дихати, стає «неживим» на вигляд. Головний убір захищає голову від травми у разі падіння. Про це розповів полтавський лікар-травматолог Віталій Малик.
– Так, теплий головний убір не лише уберігає від холоду. Він дозволяє уникнути травми під час падіння чи пом’якшує падіння, – каже Віталій Данилович. – Зараз дороги слизькі, легко можна впасти. Шапка або інший убір зменшать силу удару.
Фену взимку скажіть «ні»
Окрім того, що треба носити головний убір, варто потурбуватися про спеціальний догляд за волоссям. Варто відмовитися від сушіння волосся феном у зимовий період. Якщо це неможливо, треба спочатку на деякий час наносити на волосся кондиціонер, а вже потім висушувати.
Часте використання прасочок для випрямлення і плойок негативно впливає на здоровий стан волосся.
Не рекомендується мити волосся у гарячій воді. Це може спричинити ламкість волосся. Якщо волосся довге, особливо треба доглядати взимку за кінчиками. Корисно придбати для цього спеціальні засоби. Використання відновлюючих і живильних масок та бальзамів дозволить волоссю бути блискучим та здоровим.
Відновити здоровий вигляд волосся допоможе аромаолія, лікарські рослини й мед
Вдома можна скористатися старими народними рецептами по догляду за волоссям. Одна із порад сучасних перукарів – додавати у шампунь, маску чи бальзам для волосся одну-дві краплі аромаолії чайного дерева, бергамоту, апельсину. Можна використовувати й інші ароматичні масла, але обов’язково проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Варто пам’ятати, що аромаолія може викликати алергічну реакцію.
Домашні маски із сметани або меду зроблять волосся густим та відновлять посічені кінчики
Один раз на тиждень корисно вдома приготувати маску
Розтопити на водяній бані одну столову ложку меду, додати яєчний жовток. Теплу суміш нанести на вологе волосся. Таким способом можна відновити посічені кінчики. Надягти на голову поліетиленовий кульок, обмотати рушником і тримати двадцять хвилин.
Інший спосіб: залити чайну ложку квітів ромашки аптечної склянкою окропу, дати настоятися п’ятнадцять хвилин. Після цього процідити через марлю, додати півсклянки свіжої густої сметани. Нанести суміш на вологе волосся, закутати у рушник і тримати десять-п’ятнадцять хвилин. Волосся стане гладеньким і блискучим.
Можна після миття голови втирати у волосся відвари із різних лікарських трав – м’яти, меліси, липового цвіту, мати-й-мачухи тощо. Але треба зазначити, що використання засобів народної косметології суто індивідуальне для кожної людини.
Варто потурбуватися про харчування. Взимку у щоденному раціоні повинні бути свіжі фрукти та морепродукти. Для того, щоб волосся краще росло, треба споживати хліб грубого помолу і нежирне м’ясо, зокрема птицю. Корисною буде риба. Добре, якщо взимку кожного дня споживати салати із свіжих овочів та зелені.
Довідка «Коло».
До –5С° – можна обходитися без головного убору
Від – 5С° до – 10С° – зігріє капюшон пальто, берет, шляпа, кепка, платок, легкий шарф.
Від –10С° до – 20С° – варто одягати капюшон дублянки або шуби, шерстяне кепі з «вухами», шерстяний шарф чи платок.
Нижче –20С° – краще носити головний хутряний убір.