Перевірки показали, що Канівська гребля являє значну загрозу. Станція, побудована в 1972-1975 роках, використовувала експериментальні технології складу бетонів і включення золи-винесення ТЕЦ в гідротехнічний бетон.
Дані досліджень свідчать про руйнування бетонних конструкцій зсередини, що ускладнює оцінку масштабу кризи. Не виключено, що в аварійному стані перебуває весь фронт дамби, повідомляє "Сегодня".
- Попередні висновки свідчили про те, що спорудження Канівської ГЕС не відповідає міжнародним нормам гідрологічної безпеки. Зокрема, відсутні аварійні водоскиди, обмежені водопропускні можливості шлюзів і водоскидів. Проте нові дані говорять про те, що до проектних помилок додалася проблема внутрішнього руйнування греблі, - стверджує Євген Хлобистов, завідувач відділом сталого розвитку та екологічної безпеки Ради по вивченню продуктивних сил НАН України.
- Сьогодні гребля Канівської ГЕС стримує 2,5 куб.км. води Канівського водосховища з розрахунковим напором до 11 м. За попередніми підрахунками, прорив греблі Канівської ГЕС призведе до затоплення значної частини Черкаської області, утворення непрохідних боліт на цій території, а також до збільшення тиску на греблю Кременчуцького водосховища та її прориву, - говорить учений.
До цього необхідно додати викид на поверхню донних відкладень з акумульованими в них радіоактивними речовинами стронцієм-90 і цезієм-137, що скупчилися на дні Канівського водосховища після Чорнобильської катастрофи.