Про те, що позбавлення сну (депривація) негативно позначається на властивостях пам'яті, відомо давно. Так, сон необхідний для переходу інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу і, відповідно, відіграє важливу роль у процесі запам'ятовування. Але далеко не про всі події зі свого життя хочеться пам'ятати.
Японські дослідники поставили своєрідний експеримент. Вони показували волонтерам серію відеороликів із автомобільними аваріями і зі спокійною їздою, а потім поділили випробовуваних на дві групи. Одній - надали можливість виспатися, а іншу позбавили сну.
З'ясувалося, що люди з першої групи краще пам'ятали подробиці всіх аварій і не могли протягом досить тривалого часу сісти за кермо автомобіля. А ось досліджувані, яких позбавили сну, дороги абсолютно не боялися, повідомляє Корреспондент.
- Депривація після стресової події запобігає розвитку посттравматичного синдрому. Можливо, отримані нами результати допоможуть у розробці нового способу боротьби з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), - говорить один з авторів дослідження Кенісі Кіруяма.