
Продавці домашніх тварин стверджують, що і ціни до Нового року на кроликів теж зростуть.
Зателефонувавши до п’яти зоомагазинів у місті, журналістка «Кола» дізналася, що у них немає в продажу цих тварин. Про причину такого явища розповіли продавці полтавського зооринку.
- У нас кролики в продажі поки що є. Проте, хтозна чи будуть вони перед Новим роком. Адже наступний рік – Кроля, тому попит на них зростає,- розповідає продавець одного з зооринків у Полтаві. – Якщо зараз карликового декоративного кролика у нас можна придбати за 180 гривень, то перед новим роком ціна може бути більшою за 300 гривень. Оскільки у Харкові, де ми їх закуповуємо, вони вже коштують 300 гривень.
Декоративні кролики бувають різні, як за породою, так і за кольором
- На сьогоднішній день у нас є тільки декоративний карликовий кріль. Виросши вони набирають вагу до 1-1,5кг. Кольори їх хутра бувають різними. Є чорні, є білі, а є трьох кольорів. Бувають декоративні висловухі кролики. Але вони вростають до 3 кг. Їх ціна – 250-300 гривень. А ще у нас іноді завозять міні декоративних кроликів. Вони взагалі набирають масу менше, ніж 1кг. Їх ціна 200 гривень. Загальний термін їх життя не більше, ніж 10 років. В основному – 8 років.
У Полтаві клітка для декоративного кролика коштує від 100 до 200 гривень. Усе залежить від розміру та ємності дна.
- Чим глибше дно, тим краще, - стверджує продавець кліток місцевого зооринку. – Адже коли дно низьке – з клітки може «дещо» витікати. Тому краще дорожче заплатити, щоб не було неприємностей з кроликом.Декоративних кроликів не можна годувати капустою та картоплею
- Щоб кролик не хворів, треба його правильно годувати. У нього завжди має бути сіно. Йому можна давати кукурудзу та овес. Потроху можна давати яблуко та моркву. Але ні в якому разі не можна годувати його картоплею та капустою. Також не рекомендується давати йому траву з вулиці. Там можуть бути різні шкідники, збудники хвороб. Краще давати сіно, - стверджують продавці домашніх тварин зооринку, які давно розводять таких кролів.
Перед тим як придбати домашнього кролика, потрібно проконсультуватися у спеціалістів, як за ним доглядати. Говорять, що вилікувати хворого кролика дуже важко. Проте ветеринари стверджують, що при вчасному зверненні до ветліклінік – врятувати декоративного улюбленця все ж таки можливо.- Попит на декоративних кроликів з’явився не так давно, тому говорити про їх захворювання важко, - розповідає Сергій Леонідович,фельдшер однієї з ветеринарних клінік міста. - Найчастіше такі кролі страждають на здуття. Оскільки, купуючи тваринку, люди часто не поспілкуються з спеціалістами, і годують їх не тим чим треба. Перш за все, при придбанні домашньої тваринки потрібно проконсультуватися з продавцем як про нього дбати.
Для уникнення інфекційних захворювань у кроликів, їм варто робити вакцинацію
- Досить часто кролики хворіють на міксоматоз, у народі говорять на цю хворобу – «вавки», які з’являються в них на вухах чи носику, - продовжує Сергій Леонідович. - Вони втрачають слухові та нюхові рецептори. Тому, заради профілактики, варто робити щеплення. Для декоративних кроликів рекомендується вакцинація вже з місячного віку. В основному щеплення робиться двічі на рік, в залежності від фабрики, яка виготовила вакцину (потрібно дивитися інструкцію, там все вказують). Рекомендуються робити щеплення за півмісяця до початку весни. Адже основними збудниками міксоматозу є комарі, які кусають кроликів.
Вакцина для кроликів від міксоматозу у ветаптеках коштує 10 гривень. Щоб зробити вакцинацію у ветеринарній клініці потрібно платити більше. У одній з ветклінік Полтави стверджують, що беруть лише за перший прийом тваринки (конкретної суми не назвали), а далі вже потрібно платити лише за ліки. Проте продавець місцевого зооринку, яка сама розводить таких кроликів, стверджує інше.- Я сама боюся робити щеплення тваринці, тому звернулася в одну з місцевих ветклінік. За комплексне щеплення я заплатила 80 гривень. За звичайну профілактичну 15 гривень.