Офіційні служби та організації це заперечують.
Анонімний лист надійшов на електронну адресу «Коло». В листі йдеться:
«Звертаємося до Вас ми, мешканці будинку № 33/2 по вул. Велико-Тирнівській з проханням допомогти. Справа в тому, що декілька років тому під нашим будинком стали розміщуватися кіоски роздрібної торгівлі, тобто ринок «Половки» розрісся по алеї провулку Латишева. 3-х фазний кабель живлення кіосків підключений до електрощитової нашого будинку. Кількість кіосків поступово збільшується, відповідно збільшується і навантаження на щитову. Останнім часом, особливо в осіннє-зимовий період, в квартирах часто вимикається світло по кілька разів на добу. Працівники аварійних бригад міняють запобіжні автомати току, а ще частіше мешканці будинку за власний кошт самі купують автомати току для прискорення подачі електроенергії в будинок. Крім того, кабель живлення на кіоски проведений до будинку без опор, далі висить понад стіною до покрівлі, потім йде по покрівлі будинку, опускається з покрівлі на стовп, відкіля заходить у приміщення електрощитової через неізольований отвір. Через цей отвір в підвал 3-го під’їзду будинку затікає вода, що утворює сирість і протяги. В разі обриву кабелю може скоїтися непоправиме лихо як для мешканців будинку, так і для перехожих. Доцільніше було б підключити усі кіоски на окрему щитову, що позбавило б мешканців будинку від незручності по декілька годин на добу сидіти без світла, витрачати особисті кошти на запобіжні автомати та турбувати аварійну службу міськвиконкому».– У відділ оперативного реагування повідомлень про відключення світла з адреси вулиця Великотирнівська 33/2 не надходило. Дані перевірили за останні два місяці, – повідомила Анна Видюк, спеціаліст прес-служби Полтавського міськвиконкому. – Лише нещодавно на електронну адресу надійшов один лист-скарга, в якому йдеться про вимкнення світла за цією адресою, причиною називають кіоски найближчого ринку.
В «Полтаваобленерго» відповіли, що ніяких незаконних підключень бути не може.
У кожного району є свій інспектор, який має всі документи і дозволи. Про подібні проблеми, якщо вони існують, інспектор повинен знати. Самого інспектора, який міг би прояснити ситуацію, на місці не було.
Ринок «Половки» має окрему електрощитову, запевнило керівництво.
– Світло на ринок «Половки» подається від окремої електрощитової, яка належить торговому-комплексу «Половки», – відповіла Ліна Кібальнік, директор торгового комплексу «Половки». – Подібних скарг нам ніколи не надходило.
Юрист підприємства додав, що частина кіосків, розташованих біля ринку «Половки», не належить до ринку і має окреме живлення.
Власники кіосків, які не відносяться до ринку «Половки», але стоять поряд, заперечують, що мають незаконні підключення до електромережі.
Деякі з підприємців показали навіть свої договори з «Полтаваобленерго».
– Справа в тому, що більшість тих, хто тут працюють, живуть у прилеглих будинках. Часто причиною різних проблем стає заздрість сусідів. Можливо і в цьому випадку на нас наговорюють просто через заздрість, – висловлювали припущення підприємці.
– Я працюю в кіоску і проживаю в будинку по вулиці Великотирнівській 33/2. Останнє відключення світла пам’ятаю лише влітку. Тоді в один день світло пропало кілька разів. Більше таких випадків не було, – запевняє підприємець.
Хоча, попри заперечення підприємцями інформації про некоректні підключення до електромережі, журналіст помітила хаотично розкидані по деревах дроти, які ведуть від прилеглих будинків до кіосків.
Законно це чи незаконно, коректно чи не зовсім – відповісти зможе інспектор «Полтаваобленерго», який відповідає за цей район. Журналісти запитають його, як тільки зможуть з ним зв’язатися.