Микола Вітрюк чверть віку морозить полтавську малечу

Дозвілля
Ніна Король23 грудня 2010 о 11:01878 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Микола Вітрюк Полтавський актор Микола Вітрюк 25 років грає Діда Мороза. Поміняв багато образів, але роль доброго казкового дідуся досі залишається за ним незмінною.

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок Микола Вітрюк уже 25 років і щороку грає Діда Мороза.

– Коли молодий актор приходить у театр, йому часто дають роль саме цю роль, каже 51-річний Микола Володимирович, а актрисі – Снігуроньки. Так було й зі мною.

Мало того, його дружина, Алла Вітрюк, була Снігуронькою. Пліч-о-пліч із Дідом Морозом вони відіграли багато дитячих ранків чимало літ поспіль.

Навіть кохання цієї пари пов’язано з образом казкових персонажів Діда Мороза та внучки Снігуроньки.

– Ще в училищі (обоє навчались у Дніпропетровському  театральному училищі, – авт.) роль Діда Мороза випадала мені, але я був не в основному складі й погодився, щоб інший студент грав її, а Снігуронькою тоді була Алла. Вона зізналась потім, що так хотіла, щоб саме я грав роль Діда Мороза. На той час Алла мені дуже подобалась, та я чомусь вирішив, що у тій «Снігуркиній школі» повинен грати більш статний актор з іншим голосом. У Новоріччя актори й театр жнивують У своєму арсеналі Дід Мороз-Вітрюк мав багато костюмів різних кольорів, починав же ще за часів СРСР. Був і червоний, і голубий зі сніжинками, нині золотавий. Оскільки за півмісяця (стільки й довше «жнивують» у Новорічні свята актори театру) костюм трохи зношується, його постійно оновлюють, чимось оздоблюють або шиють новий. Зазвичай є кілька костюмів – стаціонарний (для ранків у театрі) та виїзний. Стаціонарний із часом стає виїзним.

За час Новорічних ранків (із 23 грудня до 7 – 10 січня) костюми Діда Мороза та Снігуроньки вдягаються щодня по три-чотири рази.

– Нині граємо в день по три вистави для дітей, раніше було чотири, – каже Дід Мороз. – Це «жнива» – можливість заробити для театру й акторів. Навіть 1 січня ми виходимо на роботу, правда, на 12 годину. Микола Вітрюк переконався, що його фото є чи не в кожній полтавській родині. Уже цілі покоління приводять дітей до театру й фотографують разом із Дідом Морозом. Школярі смикали Снігуроньку за косу і зривали ранок Професійному Діду Морозу доводилось розважати не тільки малечу, а й дорослих. Говорить, що дітей легше, може, тому, що це його спеціалізація. А можливо, тому, що сивобородий дідусь і його внучка вже непотрібні дорослій компанії після першої – другої ночі. –      До півночі ще є сенс вітати дорослих, – зізнається Дід Мороз. Та й управлятись із дітьми не завжди легко. Хоча загалом, як каже про колегу Анжеліка Остапенко, заслужена артистка України, Снігуронька з багаторічним досвідом, із Вітрюком грати ранки – бути як за кам’яною стіною. – Коли він з’являється в залі, діти стихають, смирніють, – ділиться Анжеліка Миколаївна. – Уміє тримати аудиторію, розсмішити, вислухати. Хоча, як каже сам Дід Мороз, доводилось і йому нелегко – Одного разу привели близько 300 учнів, учителі сіли собі й дітей залишили на нас, ті ж роблять, що хочуть, – каже Дід Мороз. Поки дійшло до мого виходу на сцену, вони вже смикали Снігуроньку за косички. Тоді ранок тривав замість запланованих 45 хвилин тільки 15, а далі – вистава в глядацькому залі. Не раз Дід Мороз Вітрюк веселив малечу на губернаторській ялинці, 30 грудня цього року йому відведена така ж роль. В області на виїздах із театром Дід Мороз також буває щороку. Дітлахів колег також чимало разів вітав він (хоча й інші актори та навіть водій теж), розвозячи подарунки по домівках. Микола Вітрюк задіяний майже в усіх спектаклях театру, у більшості з них виконує головні ролі. Снігуронька й Дід Мороз визволяли автобус із заметів Траплялись у житті сивобородого й кумедні випадки перед Новим роком. – Автобус, у якому їхали зі Снігуркою, занесло, не міг виїхати зі снігових заметів, тож довелось допомогти, – усміхається улюбленець дітлашні. – Пхаємо, коли чуємо: дивіться, дивіться, живі Дід Мороз зі Снігуркою автобус штовхають! І багато цікавих очей із вікон спостерігають за нами. А то було якраз у мікрорайоні Алмазний у Полтаві, навпроти гуртожитку. Мешканці його й підсобили визволити нас і автобус зі снігу. Довідка «Коло» Мовою акторів «морозити» й «снігурити» означає грати ролі Діда Мороза та Снігуроньки.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter