Вважається, що Гуцульщина – містичний край, відомий автентичними оселями – ґраждами, розповідями про чарівників –мольфарів, що мирно співіснують із християнськими віруваннями.
Найпопулярніший зимовий відпочинок, безумовно, – гірськолижний спорт, у Карпатах він займає перше місце, а один із кращих курортів – «Буковель», на якому на свята відпочивали полтавці.
Кінцевою зупинкою і, власне, метою подорожі було містечко Яремче та гірськолижний курорт «Буковель».
По дорозі пощастило відвідати місто Кам’янець-Подільський, яке взимку, виявляється, має не менш привабливий вигляд, ніж восени чи влітку – сніг додав особливого середньовічного шарму давньому замку та фортецям.
Мода на відпочинок у Яремче з’явилась ще за часів Австро-Угорщини. Майже щороку гості зі Львова, Відня, Кракова насолоджувались тут природою та оригінальним побутом верховинців. Коли в 1895 році збудували залізницю, це значно прискорило розвиток курорту.
Припускають, що Яремче постала на місці присілку Дора (писемна згадка 1787 рік), а засновником вважають гуцула Ярему Годованця, який першим поселився на цій території.
Містечко розташоване в мальовничій угловині між горами на березі Пруту. Через Яремче пролягає дорога до найвищої вершини українських Карпат – Говерли.
Зараз це досить відомий туристичний центр зі своїми санаторіями, центрами зеленого туризму, мінеральним лікуванням. Тут розташований Карпатський національний природний парк, майже половина якого проходить по яремчанській території.
Житло зараз є на будь-який смак і гаманець – від кімнат у приватних оселях до апартаментів на віллах VIP-класу.
Ціни від 50-80 гривень за добу за кімнату в приватному готелі й вище. Кухня – як звична українська, європейська, так і гуцульські страви, найпопулярніші – бануш (гаряча страва з овечої сметани і кукурудзяного борошна), бринза, грибна юшка та страви з форелі.
«Буковель» знаходиться за 25 кілометрів від Яремче. Полтавці приїхали зі своїм гірськолижним спорядженням, тому платили тільки за підйомник, який обійшовся в 420 гривень за день.
Загалом прокат лиж коштує близько 100 гривень, сноубордів – від 80 грн., санки – близько 15 грн. (на території готелю є гірки для катання).
Варто відвідати:
Водоспад «Пробій» з дванадцятиметровим мостом, над ним
Камінь Довбуша, стежка Довбуша, скелі Довбуша – за легендою, в цих краях зимував загін легендарних опришків
Церква Архістратига Михаїла, XIX ст. – дерев’яна, на пагорбку в р-ні Дора. На стінах – орнаментальні розписи XX ст. (вул. Кам’янка, біля залізничної станції Дора)
Церква святого Пророка Іллі (1937р.), монастир монахів Студійського уставу (р-н Дора)
Церква св. Іоана Милостивого, дзвіниця XVII- XVIІI ст., дерев’яна церква – кращий зразок гуцульської народної архітектури (біля залізничної станції Ямна).
Довідка «Кола»
Яремче – кліматичний курорт у Івано-Франківській області, розташований на території Карпатського національного природного парку.
Включає населені пункти: м. Яремче, смт Ворохта, с. Микуличин, с.Татарів, с. Полниця, с.Яблуниця
Найвища гірська вершина: гора Говерла – 2060 м
Найбільша річка – Прут
Водоспади – Пробій, Женецький
Гірськолижні курорти: Буковель (Поляниця); Яблуниця
Автомобільне сполучення: Івано-Франківськ – Рахів Івано-Франківськ – Поляниця Івано-Франківськ – Верховина
Залізничне сполучення: Івано-Франківськ – Рахів