Безперечно позитивними моментами спеціалісти називають:
- підвищення добробуту українських пенсіонерів
- створення умов для забезпечення Пенсійного фонду необхідними для виплат коштами (стабілізація та покращення стану державних фінансів)
- гарантування стабільної виплати достойної пенсії у майбутньому
- виведення з тіньового сектору економіки великої частини працездатного населення, яке отримує зарплату «у конвертах», чим позбавляють себе можливості отримувати гідну пенсію
- удосконалення порядку призначення, перерахунку пенсій
- призначення працівникам бюджетної сфери (освіти, охорони здоров’я, культури) одноразової грошової допомоги при виході на пенсію як державним службовцям у розмірі 10 призначених місячних пенсій
- позитивом підвищення пенсійного віку для жінок буде збільшення розміру пенсії в зв’язку зі зростанням страхового стажу
Як додають спеціалісти, багато людей після пенсії все одно залишаються працювати. Але тепер їм враховуватимуть цей стаж.
Також негативною стороною фахівці визнають виключення з страхового стажу відпустку по догляду за дитиною. Це 65 днів до пологів та 65 днів після пологів – всього 4 місяці.
– Ми будемо писати пропозиції до Києва, щоб це питання додатково розглянули. Адже нам потрібний демографічний зріст, але через такі нововведення жінки матимуть ще менше бажання народжувати. Хоча такі негативні, з точки зору населення, зміни компенсуватимуться іншими привілеями. Наприклад, значним збільшенням виплат при народженні дітей, – говорить Валерій Руденко.
Доля врахування періоду лікарняних інших працюючих осіб також ще не відома – чи будуть вони враховуватись в стаж чи ні. Це питання обговорюватимуть 16 лютого у Верховній Раді, повідомив Валерій Руденко.
Попри негативні сторони, пенсійна реформа необхідна, вважають фахівці і наводять свої аргументи. Детальніше про це читайте тут.
Обговорення покликані для того, щоб почути думку громадян та врахувати їх пропозиції під час доопрацювання законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»